REKLAMA

Podejrzenie przestępstwa łapownictwa wyborczego - zniżki u fryzjera

2020-07-11 19:32
publikacja
2020-07-11 19:32
Podejrzenie przestępstwa łapownictwa wyborczego - zniżki u fryzjera
Podejrzenie przestępstwa łapownictwa wyborczego - zniżki u fryzjera
fot. Jacob Lund / / Shutterstock

Policjanci w woj. warmińsko-mazurskim odnotowali w sobotę dwa przypadki podejrzenia popełnienia przestępstwa łapownictwa wyborczego - w Gołdapi oferowano zniżkę w zakładzie fryzjerskim w zamian za głosowanie na określonego kandydata, a w Działdowie za to samo oferowano pieniądze.

Rafał Jackowski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie poinformował PAP, że zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa łapownictwa wyborczego policjanci otrzymali od mieszkańców. W Gołdapi w jednym z zakładów fryzjerskich oferowano 20 proc. zniżki na usługi w zamian za głosowanie na określonego kandydata, zaś w Działdowie za to samo oferowano pieniądze.

"Postępowania w tych sprawach będą się toczyć w oparciu o artykuł 250 kodeksu karnego, który przewiduje za takie przestępstwo do 5 lat więzienia" - powiedział PAP Jackowski. Policjant nie podał, jaką kwotę oferowano za głosowanie w Działdowie, nie wskazał także, na szkodę jakich komitetów wyborczych miały być popełnione oba przestępstwa.

Jackowski poinformował także, że policja na Warmii i Mazurach odnotowała w sobotę 8 przypadków zrywania plakatów i ogłoszeń wyborczych. Do takich zdarzeń, które są kwalifikowane jako wykroczenia zagrożone karą grzywny do 500 zł, doszło w Kętrzynie, Ostródzie, Bartoszycach i Mikołajkach. W tym ostatnim mieście policja wystawiła sprawcom wykroczenia mandaty.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
filippus
Policja prawidłowo postąpiła i dobrze że ukarała tych co niszczą plakaty.
A co do pracownika zakładu fryzjerskiego, kara musi być.
Ludzie w końcu muszą się nauczyć przestrzegać prawa, a nie robić samowolki.
luxferre
Przykład idzie z góry.
Nie ma co się dziwić, że ludzie nie przestrzegają prawa, gdy stało się ono instrumentem do osiągania celów kilku jednostek.Po prostu się zdewaluowało. Naturalny mechanizm obronny społeczeństwa.
anna_domagalczyk
A jakby obiecał z liścia, jeśli ktoś zagłosuje, to też by była łapówka wyborcza? I mocno ciekawi mnie, jak to chciał sprawdzać. To raczej wybitny optymista co do ludzkiej prawdomówności i prawości charakteru :-))). Medal powinien dostać.
jes
Wg tej zasady powinni zamknąć cały rząd, a zwłaszcza Morawieckiego wręczającego czeki jako łapówkę.
carlito1
Hehe bananową republiką...
tomitomi
.....kocham ! ten polski idiotyzm ! ! ! ..... przebija wszystko ; ruskich , afrykanów ,mośków ,,,,,,, i cale to tałatajstwo -od których jesteśmy o niebo lepsi !
specjalnie_zarejestrowany2
Wczoraj dostałem sms że upośledzeni, pedofile i reszta wyborców pis może głosować bez kolejki. Gdzie jest policja?
marxs
o bardzo brzydko się zachowujesz najeżdżając na tych ludzi może nie wiesz o tym ale pedofile,alkoholicy,kibole,różnorakie nieroby z dwiema lewymi rękami(i nogami też) ,zapite od rana do wieczora madki Polki ze swoimi partnerami co albo siedzą w pierdlu albo w domu to teraz ELITA NARODU
saintclair
Alert RCB
„II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki”
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dba o to by jeden z kandydatów bezpiecznie wygrał
mknowak
Panowie politycy mogą obiecywać i to nie jest łapówka ale jak obieca fryzjer to go będą karać to jest paranoja.....

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki