REKLAMA

Duży sukces polskiej gry planszowej. Playway w górę

Adam Hajdamowicz2018-01-23 18:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-01-23 18:45
PlayWay

Playway, jeden z największych polskich producentów gier komputerowych i mobilnych, wczoraj o godz. 17:00 rozpoczął kampanię gry planszowej „UBoot” w serwisie Kickstarter. Już w ciągu pierwszych 40 minut został osiągnięty podstawowy cel kampanii tj. 65 tys. GBP, a łącznie gra zebrała do tej pory prawie 375 tys. GBP.

Gra planszowa UBoot" jest produkowana przez Iron Wolf Studio SA z siedzibą w Katowicach – spółkę zależną od Playway, w której Playway posiada 77 proc. akcji w kapitale zakładowym. Iron Wolf Studio została powołana w celu tworzenia gier planszowych opartych na najbardziej popularnych produkcjach gier PC spółek z Grupy Playway SA.

Kampania potrwa do 15 lutego 2018 roku i jest dostępna pod adresem: https://www.kickstarter.com/projects/phalanxgames/uboot-the-board-game

Sukces gry planszowej dobrze odebrali również inwestorzy, a akcje Playway wzrosły dzisiaj o prawie 5 proc. Dzięki temu spółka osiągnęła rekordową wycenę, kapitalizacja producenta gier wynosi bowiem obecnie już ponad 560 mln zł.

/ Bankier.pl

Wkrótce kilka ważnych premier

PlayWay przygotowuje na przyszły rok minimum pięć „ważnych" premier gier, wynika ze słów prezesa Krzysztofa Kostowskiego. Spółka będzie kontynuować budowanie dużych „wishlist" (list życzeń graczy) dla gier grupy i aktywnie pozyskiwać kolejne zespoły deweloperskie. Będzie ponadto wspierać potencjalne giełdowe debiuty spółek, w które jest zaangażowana.

„Zarabiamy pieniądze na naszym modelu biznesowym i będziemy go kontynuować. Pokazaliśmy, że budowanie dużych +wishlist+ przekłada się na dobre efekty sprzedażowe i sądzę, że przekonaliśmy do tego wskaźnika inwestorów" - powiedział ISBnews Kostowski.

Według jego słów, „ważne" premiery PlayWay planowane w przyszłym roku to: „Agony", „Phantom Doctrine", „House Flipper" oraz „UBoot". Gra "Gold Rush", której premiera miała miejsce jeszcze w mijającym roku, ma przynieść największe efekty w 2018 r.

Gra „UBoot", na której bazuje wspomniana gra planszowa ma być dostępna w połowie 2018 r. Zarząd Playway spodziewa się, że sukces kampanii gry planszowej „UBoot” wpłynie korzystnie także na budowanie listy życzeń w sklepie Steam dla gry „UBoot” w wersja na PC.

PlayWay, który w październiku 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz opracowane w centrali spółki. Grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier. Playway jest m.in. twórcą serii gier Car Mechanic".

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki