REKLAMA
PIT 2023

Duża transakcja między udziałowcami Columbusa. Ciszewski sprzedaje akcje Zielińskiemu

2022-07-15 14:43
publikacja
2022-07-15 14:43

Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, zamierza nabyć wszystkie akcje spółki od jednego z jej większych udziałowców - Januarego Ciszewskiego. Tym samym prezes będzie posiadał prawie 50 proc. udziałów w kapitale akcyjnym - poinformowała spółka. 

Duża transakcja między udziałowcami Columbusa. Ciszewski sprzedaje akcje Zielińskiemu
Duża transakcja między udziałowcami Columbusa. Ciszewski sprzedaje akcje Zielińskiemu
/ Puls Biznesu

Na podstawie podpisanej dziś umowy January Ciszewski - akcjonariusz posiadający obecnie 18,97 proc. akcji Columbus Energy (bezpośrednio oraz pośrednio przez spółkę JR Holding) - przyznał Dawidowi Zielińskiemu i Gemstone (bezpośrednio i pośrednio przez spółkę Gemstone, posiadający ok. 31 proc. akcji firmy) opcję nabycia wszystkich akcji spółki - przekazuje komunikat Columbusa. 

Sprzedaż pakietu łącznie 12 666 184 akcji ma nastąpić do 19 sierpnia 2022 r. Po nabyciu akcji Dawid Zieliński będzie dysponował bezpośrednio i poprzez Gemstone ok. 50 proc. akcji w kapitale spółki. Pozostanie jej największym akcjonariuszem. Pakiety kontrolowane i sprzedawane przez Januarego Ciszewskiego to:

- 2 747 802 akcji bezpośrednio w posiadaniu,
- 8 261 239 akcji od JRH za cenę 38 mln zł, wg. informacji spółki JRH
- 1 657 143 akcje Columbus należących do KPM Invest, która zostanie wykupiona za 14,8 mln zł wg. informacji spółki JRH.

Jednocześnie, JR Holding rozwiązał w dniu dzisiejszym za porozumieniem stron zawarte 13 sierpnia 2021 r. z Januarym Ciszewskim i spółką Kuźnica Centrum (podmiot zależny od Januarego Ciszewskiego) przedwstępne warunkowe umowy sprzedaży akcji Columbusa, zobowiązując się do zwrotu otrzymanych zaliczek tytułem ich realizacji w łącznej kwocie 16,5 mln zł do dnia 30 czerwca 2023 r.

Transakcja sprzedaży pakietu akcji między Zielińskim i Ciszewskim nie zmieni udziału w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu porozumienia, którego stronami są Dawid Zieliński, Gemstone, January Ciszewski, JRH oraz KPM Invest, a także Piotr Kurczewski, Janusz Sterna oraz Polsyntes, a które to porozumienie obecnie dysponuje ok. 74 proc. akcji w kapitale zakładowym oraz głosach na walnym zgromadzeniu Columbus - informuje komunikat.

"Transakcja nabycia przeze mnie znacznego pakietu akcji Columbus Energy jest równoznaczna z tym, że głęboko wierzę w potencjał i przyszłość tej organizacji" - twierdzi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

"Powołując Columbus do istnienia lata temu, nie tylko zachęciłem innych inwestorów, takich jak January Ciszewski, do sfinansowania tego start-upu. Nasza wizja firmy, która daje dostęp do energii, nie była nigdy bardziej aktualna niż właśnie teraz, kiedy stoimy jako społeczeństwo przed wyzwaniami rosnących cen energii i ciepła, a możliwe, że za chwilę przed wyzwaniem braku swobodnej dostępności do nich" - dodał cytowany w komunikacie prasowym. 

"Dzisiaj, po wielu perturbacjach, takich jak pandemia, zmiany legislacyjne czy wojna w Ukrainie - które bezpośrednio i pośrednio wpłynęły na Columbus - jestem przekonany, że utrzymamy pozycję długoterminowego lidera rynku nowoczesnej energetyki. Spółka przechodzi w ręce dwóch osób, które widzą przyszłość firmy na dekady"- podsumował prezes.

MKu

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (3)

dodaj komentarz
chudy_january
apel do KNF
proszę sprawdzić jak napompowano kurs COLUMBUSA na 100 zł
kto na tym zyskał REALNĄ KASĘ
i do Prokuratora
to się przedawnia po 10 latach !
!!!
tomitomi
a , co ci tu śmierdzi ? po prostu Finkelmann przekazuje dusze Holcmanowi ! i tyle ,,,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki