REKLAMA

Dukaty Decjusza 2016 - zakończenie programu

2016-11-29 16:40
publikacja
2016-11-29 16:40

Od czerwca do listopada Stowarzyszenie Willa Decjusza realizowało program Dukaty Decjusza, popularyzujący wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii wśród uczniów szkół podstawowych.Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. W programie udział wzięło ok. 350 uczniów i nauczycieli z 10 szkół podstawowych z województwa małopolskiego.

Dukaty Decjusza realizowane były w renesansowej Willi Decjusza, co w połączeniu z noclegiem w zabytkowych salach pałacu przyczyniło się do jego atrakcyjności i efektywności. Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie uczyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania.

Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą Renesansu. Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji prowadzonych z uczniami nieuczestniczących bezpośrednio w programie.

Źródło:
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki