REKLAMA

Duda: Chcemy być wrotami Chin do Europy

2015-11-23 18:12
publikacja
2015-11-23 18:12
Duda: Chcemy być wrotami Chin do Europy
Duda: Chcemy być wrotami Chin do Europy
fot. Krystian Maj / / FORUM

Polska stawia na intensyfikację współpracy gospodarczej z Chinami. Chce do tego wykorzystać chińską koncepcję nowego Jedwabnego Szlaku, a także członkostwo naszego kraju w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych. Perspektywom współpracy gospodarczej Polski i Chin poświęcony był pierwszy dzień oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chińskiej Republice Ludowej.

fot. Adam Chelstowski / / FORUM
Podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego Andrzej Duda w obecności przedsiębiorców z obydwu państw przekonywał, że Polsce zależy na rozwijaniu relacji gospodarczych z Państwem Środka. Dziś w Szanghaju 8 polskich firm i instytucji podpisało umowy eksportowe oraz dotyczące współpracy naukowo-technicznej.

- Już te umowy pokazują praktyczny wymiar tej wizyty. Wierzę w to, że ona przyczynia się do realizacji przyszłych wspólnych przedsięwzięć gospodarczych - stwierdził Andrzej Duda. W opinii prezydenta Polska może stać się dla Chin ważnym pomostem na rynki europejskie.

Tematy gospodarcze mają też zdominować wtorkowy szczyt partnerstwa Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, który odbędzie się miejscowości Suzhou. Gospodarzem spotkania jest premier Chin Li Keqiang.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz /Szanghaj /zr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Kusep
Zastanawiam się do czego Polska Chinom jako pomost?
Przecież Chiny i bez Polski handlują z Zachodem, oraz wytwarzają części dla zachodnich firm.
~jz
Brama? Może koń trojański...
~Bolesława
To jest portal gospodarczy i beblanie jak w komentarzach na poziomie Onetu raczej nie przystoi. Moim zdaniem bardzo dobry ruch z wizytą w Chinach. To obiecujące.
~PISiak
tak to bardzo dobry ruch ale dla chinolkow jest pewne że chinolki dudusia i pisiorkow zrobia w bambuko tak jak oni zrobili w bambuko swoich wyborców(tzw."ciemny lu'wg J.Kurskiego)
~walter
tylko, ze efekty zerowe. Kolejna wycieczka turystyczna Dudunia
~muki
Podobno brzydzi się komunistów.
~bolomanolo
ale tylko tymi co nie maja kasy
~arek
Dawniej takie teksty drukowano w Trybunie Ludu. Coś z kimś podpisano, nie wiadomo co i dlaczego. Ale najważniejsze to "Polska stawia na intensyfikację współpracy gospodarczej z Chinami." Może to przekaz do wiekowego elektoratu PIS?
~PiotrN
Niech żyje polsko-chińska granica na Uralu.
~Chinczyk
Panstwo Pislamskie podjelo decyzje po nocnych obradach

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki