Duda: Będą świadczenia z KGHM dla rodzin ofiar katastrofy

Prezydent Andrzej Duda poinformował w czwartek, że na spotkaniu z zarządem KGHM w Lubinie uzyskał zapewnienie, że rodziny ofiar katastrofy w kopalni Rudna są zabezpieczone, będą im udzielone świadczenia.

We wtorek wieczorem w kopalni KGHM Rudna w rezultacie silnego, samoistnego wstrząsu zginęło 8 górników, a 9 zostało poszkodowanych. Akcja ratunkowa trwała prawie dobę. W KGHM ogłoszono czterodniową żałobę.

Prezydent pytany przez dziennikarzy po spotkaniu z zarządem KGHM, czy w związku z katastrofą zostanie ogłoszona żałoba narodowa, powiedział: "Skupmy się na razie na tej sytuacji, którą mamy. Ja też muszę zebrać myśli".

Prezydent mówił, że jego rozmowa z władzami spółki dotyczyła tego, czy rodziny ofiar katastrofy "są zabezpieczone, czy będą świadczenia, czy będzie opieka nad nimi". "Zostałem zapewniony, że tak" - zaznaczył Duda.

Mówił o ogromnej ofiarności ratowników. "Wczoraj przez całą dobę praktycznie w strasznie ciężkich warunkach próbowali uratować swoich kolegów, do ostatniej chwili wierząc, że może zdarzy się cud, może gdzieś ktoś się zdołał schronić między bryłami skały" - powiedział prezydent.

"Nie ukrywam, że po pierwszej informacji, gdy dowiedziałem się, bo początkowo wiedzieliśmy, że jeden górnik zginął, liczyłem na to, że trudniejszej sytuacji już nie będzie, ale wszyscy widzimy, jak sytuacja wygląda" - powiedział.

Wcześniej prezydent odwiedził Lubin, gdzie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ludzi, którzy ponieśli ofiarę zdrowia i życia w wypadkach przy pracy, znajdującą się na gmachu zarządu KGHM. (PAP)

kno/ pdo/ mok/ woj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~antylewak

dla ciebie to PAN PREZYDENT DUDA pieprzony kmiocie przestaje czytać to lewackie gówno bankster.pl

! Odpowiedz
1 1 ~Patriota

a co takiego duda czy szydło zrobila dla górników?? to co oni zrobili oboje to WSTYD I HAŃBA! wożenie się na czyjejś tragedii. Szkoda ze szydło nie przyjechala pod ten szyb gdzie ta tragedia sie wydarzyła - na pewno by ją odpowiednio przywitali. A duda taki bohater niech zjedzie na dół i tam odda im cześć!

! Odpowiedz
5 4 ~Zz

Są równi i rowniejsi

! Odpowiedz
8 7 ~Filip

Nie zastanawiał Was fakt gloryfikacji pracy w górnictwie? Zginęło 8 osób, przyjechał prezydent, premier, zabezpieczają rodziny finansowo. W tym samym czasie KAŻDEGO DNIA NA POLSKICH DROGACH GINIE 9 OSÓB! Od wtorkowej tragedii w kopalni do piątku zginęło ich 36. I wszyscy mają to w ......

! Odpowiedz
7 5 ~Papi

Na drogach to jedno, ale na budowach też ciągle giną ludzie. Często na umowach śmieciowych, bez ubezpieczenia, czy na czarno.

! Odpowiedz
6 3 ~Krzysztof

Dokładnie to samo zawsze mówię.
Czym różni się kierowca pracujący w firmie lub na własnej działalności albo jakikolwiek inny pracownik zarabiający na utrzymanie rodziny od górnika?
Wszelkie przywileje powinny zostać zlikwidowane.

! Odpowiedz
3 9 ~marian odpowiada ~Krzysztof

To zjeć łbie chociaż raz na dół i dopiero zacznij się wypowiadać. Na drogach ginie mnóstwo ludzi ,ale gornicy tez jakos muszą dojechać do tej pracy. Po za tym o tragediach drogowych decyduje tu czynnik ludzki ,głupota i lekkomyślność.Na dole procz czynnika ludzkiego w głownej mierze zagrozenie stanowi potęga natury. Wbijcie to sobie cymbały do tych tempych głów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 ~ana

A ile jezdzi osob po drogach a ilu pracuje pod Ziemią?? ty ptasi mużdzku

! Odpowiedz
2 9 ~jaki odpowiada ~Krzysztof

Rozni sie przede wszystkim tym ,że za swoja głupote odpowiada sam taki prywaciarzyna . A to że leci na garbie robotników czesto na umowach zlecenia ,lub o dzieło i doprowadza to do jakichkolwiek wypadkow tylko przez oszczednośći na bezepieczenstwie ,bo biedaka nie stać żeby zapewnić swoim pracownikom normalne warunki do pracy. W kopalni wpływ na życie ma głownie żywioł!! no chyba że na drogach też występują ,topniecia, zawały ,wstrząsy wyrzuty gazow itp. to wtedy jeszcze jestem w stanie zrozumieć skad masz tyle żalu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~Krzysztof odpowiada ~marian

To co piszesz nie ma znaczenia.
Poziom wypowiedzi na poziomie górnika.
Rzuć jeszcze kamieniem albo butelką z benzyną.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
KGHM -1,45% 79,92
2020-05-22 17:04:57

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil