REKLAMA

Drukarka 3D dla Kowalskiego już za rok?

2014-04-10 14:02
publikacja
2014-04-10 14:02

Niebywałym hitem na amerykańskim portalu crowdfundingowym okazała się propozycja stworzenia taniej drukarki 3D. Urządzenie, które dostarczone zostanie za kilka miesięcy, nabyć można już za 299 dolarów.

W ciągu zaledwie trzech dni pomysłodawcy stworzenia taniej drukarki 3D o nazwie Micro zdołali do siebie przekonać ponad 7000 użytkowników serwisu Kickstarter i zebrać ponad 2 miliony dolarów. To znacznie więcej niż pierwotnie planowano – cel kampanii pierwotnie wyznaczono na 50 000 dolarów.

Osoby, które zdecydowały się wesprzeć produkt kwotą powyżej 299 dolarów (lub 199 i 249 w przypadku pierwszych kilkuset), mają otrzymać drukarkę już na początku przyszłego roku. Bardziej hojni ofiarodawcy dostaną wstępną wersję urządzenia wcześniej, bo nawet już w sierpniu. Produkt na szeroki rynek ma trafić w marcu 2015 r.

Za projektem Micro stoi idea wprowadzenia drukarek 3D pod strzechy. Jak przekonują jego twórcy, urządzenie będzie gotowe do pracy tuż po wyjęciu z pudełka i być na tyle intuicyjne w obsłudze, że poradzą sobie z nim nie tylko inżynierowie. Wystarczy podłączyć drukarkę do komputera i skorzystać z gotowych modeli lub stworzyć własny. „Atramentem” wykorzystywanym w drukarce mają być specjalne „żyłki” z tworzyw sztucznych, które już teraz dostępne są na rynku.

Proces przestrzennego drukowania prostego obiektu przedstawiono na filmie promocyjnym:

/mz

Źródło:
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Priv

Super sprawa.
Ale przy drukarce za $299 wyczuwam pudełko "atramentu" po $599. Takie w sam raz na pół wazonika.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki