REKLAMA

Drożyzna zabiera nam wakacje. Blisko 60 proc. badanych zrezygnuje z wyjazdu na urlop [Sondaż]

2022-06-30 06:58
publikacja
2022-06-30 06:58
Drożyzna zabiera nam wakacje. Blisko 60 proc. badanych zrezygnuje z wyjazdu na urlop [Sondaż]
Drożyzna zabiera nam wakacje. Blisko 60 proc. badanych zrezygnuje z wyjazdu na urlop [Sondaż]
fot. Mariusz Szczygiel / / Shutterstock

Porcja ryby za 150 zł i gofr z bitą śmietaną za 35 zł są już normą w rodzimych kurortach - pisze w czwartek "Super Express". Dziennik przytacza sondaż Instytutu Badań Pollster, z którego wynika, że z powodu drożyzny 59 proc. badanych zrezygnuje w tym roku z wyjazdowego urlopu.

W sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" zapytano Polaków, czy "ogólny wzrost cen i kosztów życia zmusiły ich do rezygnacji z wakacyjnego wyjazdu w tym roku".

"Przez drożyznę aż 59 proc. badanych zrezygnuje w tym roku z wyjazdowego urlopu. Mimo olbrzymich kosztów paliwa, zakwaterowania, żywności i atrakcji turystycznych 41 proc. Polaków deklaruje, że i tak wyruszy w podróż" - informuje gazeta.

"Paradoksalnie jedynym sposobem na obniżenie cen w miejscowościach turystycznych jest pozostanie w domach" - komentuje ekonomista dr Marek Zuber. "W tym roku widzimy podwyżkę cen między 15 a 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Po pierwsze, przedsiębiorcy chcą nadrobić ciężki okres pandemii. Po drugie, wyższe są koszty otrzymania usług" - kwituje Zuber.

Badanie zostało przeprowadzone 21-22 czerwca na grupie 1011 dorosłych Polaków.

Jaką kartą płacić za granicą, żeby było taniej?

Jaką kartą płacić za granicą, żeby było taniej?

Nawet najtwardsi zwolennicy gotówki przyznają, że karta przydaje się na zagranicznych wojażach. Ale powiedzmy wprost - zwykła "debetówka" do podstawowego konta nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co w zamian? Karta wielowalutowa, kredytowa, a może Revolut?

dap/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
wibor3m10procent
Pod London Eye ryba z frytami 12.5 funta..!!! Czyli jakieś 70zł.

https://gbfishnchips.touchtakeaway.net/menu/Main-Meals

qart
Koszt produktów na gofra 2-3 zł... Ktoś przegina i to mocno. W Hiszpanii kawa czy piwo po 1,5 -2 euro.
tb2
Bałtyk: ceny niemieckie, pogoda angielska.
wibor3m10procent
Ja bym powiedział że ceny zbliżają się do norweskich.
szprotkafinansjery
A kurorty pełne, obłożenie w pensjonatach i hotelach 100%... Znowu zaczynacie zybertolić? Litości, straszyliście już przed długim weekendem w maju i w czerwcu, miał być pogrom, a była frekwencja jak co roku...
trolley
Tak tak :) Nic to że rata za kredyty x2, ogrzewanie x3, paliwo z 5 na 8, podwyżki dostał mało kto itd itp w porównaniu z poprzednim sezonem. Idealnie się nadajesz do tych pisowskich troli których tutaj pełno hehe. ps. ja tam widzę pełno lokalesów w weekend którzy maja blisko więc wyskoczą na chwilę. Wystarczy spojrzeć na rejestracje.Tak tak :) Nic to że rata za kredyty x2, ogrzewanie x3, paliwo z 5 na 8, podwyżki dostał mało kto itd itp w porównaniu z poprzednim sezonem. Idealnie się nadajesz do tych pisowskich troli których tutaj pełno hehe. ps. ja tam widzę pełno lokalesów w weekend którzy maja blisko więc wyskoczą na chwilę. Wystarczy spojrzeć na rejestracje. W dzień zwykły znacznie większe pustki niż w tamtym roku. Już nie wspomnę że trzeba uważać na Januszy biznesu co potrafią walnąć ceny x2 bo turystów dwa razy mniej a przecież kasa musi się zgadzać :)
wibor3m10procent
Szprotka znów się ostro kompromitujesz, no to jedziemy obnażać te bzdury, 2-9 lipca czyli od tej soboty na tydzień, dostępność na booking com
Mielno: 186
Międzyzdroje: 214
Kołobrzeg: 558
Gdańsk: 454
Świnoujście: 310
Zakopane: 722
Jednym słowem bredzisz! Gdzie to pełne obłożenie?
trolley odpowiada wibor3m10procent
W tamtym roku jak mnie naszło z dnia na dzień jechać to było dosłownie po parę dostępności w tych miejscach za kosmiczne ceny bo reszta była już chyba w marcu rozdrapana XD. No ale Szprotka i tak wie swoje hehe.
wibor3m10procent odpowiada trolley
Dokładnie, latem w takim Mielnie na parę dni przed to zazwyczaj albo zero albo kilka hoteli z najdroższymi apartamentami.
wibor3m10procent odpowiada trolley
Ynwestory z krótkiego najmu też cienko piszczą pewnie, wakacji od mini-ratek o 100% większych nie będzie turystów nie będzie ojjj jak mi przykro.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki