REKLAMA
PILNE

Drogie podróże szefa Komisji Europejskiej

2014-08-04 18:57
publikacja
2014-08-04 18:57
fot. www.consilium.europa.eu / www.consilium.europa.eu

Drogie, zagraniczne podróże przewodniczącego Komisji Europejskiej. Jose Barroso w 2012 roku wydał na ten cel prawie 3-krotnie więcej niż szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Źródło: www.consilium.europa.eu

Z dokumentów, które uzyskał portal internetowy EUobserver wynika, że jego podróże kosztowały prawie 650 tysięcy euro. Szefowa unijnej dyplomacji zapłaciła 280 tysięcy euro, a następny w kolejności - komisarz do spraw rozwoju Andris Piebalgs - nieco ponad 200 tysięcy.

Współpracownicy Jose Barroso tłumaczą to międzynarodowymi zobowiązaniami przewodniczącego i intensywnym rokiem jeśli chodzi o wydarzenia. Wymieniają szczyty G8, NATO, G20, szczyt klimatyczny, oraz dwustronne spotkanie, jak na przykład szczyty Unii z Meksykiem, Rosją, czy Azją. Na te spotkania latali obaj przewodniczący - Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej.

Ten ostatni - Herman Van Rompuy, jako były premier Belgii korzysta z samolotów rządowych, mimo to Jose Barroso nie latał z nim, ale kupował bilety osobno, u przewoźników. Portal EUobserver zauważa też, że w 2012 roku szef Komisji poleciał na Bliski Wschód mimo że była tam dwukrotnie szefowa unijnej dyplomacji.

Jose Barroso poleciał też do Tanzanii razem z komisarzem do spraw rozwoju, by - jak napisano - "wzmacniać polityczny dialog i uruchomić program walki z ubóstwem". Przedstawiciele Komisji zapewniają, że za każdym redukowane są do minimum koszty zagranicznych wizyt. W sumie, dwa lata temu komisarze wraz z przewodniczącym wydali na podróże 3 miliony 4 tysięcy euro.


IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Babka
Dawaj moją rentkę!!! A nie zabierasz. U mnie bida z nedza, a wy tu kanalie urzadzacie sobie libacje w cieplych krajach!!! O nie takie rzady walczylam ;/ Smutne ale,prawdziwe

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki