REKLAMA

Doradcy24 chce w '17 przeznaczyć na dywidendę lub skup akcji min. 25 proc. zysku za '16

2016-08-22 09:30
publikacja
2016-08-22 09:30

Notowana na rynku NewConnect spółka Doradcy24 chce w 2017 r. przeznaczyć na wypłatę dywidendy lub, alternatywnie, na skup akcji własnych, co najmniej 25 proc. zysku netto za 2016 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

Firma utrzymuje wcześniejsze prognozy, zakładające osiągnięcie skonsolidowanych przychodów w tym roku na poziomie 5,6 mln zł i skonsolidowanego zysku netto na poziomie 330 tys. zł. Rentowność netto na skonsolidowanej sprzedaży ma w 2016 r. wynieść 5,9 proc.

Struktura przychodów ma wyglądać następująco: kredyty (75 proc. udział w sprzedaży), ubezpieczenia życiowe i majątkowe (15 proc.), usługi doradcze (5 proc.) i pozostałe - biuro nieruchomości, deweloperka (5 proc.).

Wśród celów finansowych spółka wymienia "wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy (alternatywnie skup akcji) w 2017 roku w wysokości co najmniej 25 proc. wartości zysku netto za 2016 rok oraz w kolejnych latach".

Firma chce osiągnąć poziom 200 mln zł wolumenu uruchamianych kredytów i 2 mln zł przypisu z produktów ubezpieczeniowych.

Zamierza rozwijać sieć sprzedaży poprzez rozwój nisko kosztowych oddziałów własnych oraz pozyskanie nowych placówek partnerskich. Jest też zainteresowana akwizycjami w branży i "będzie dążyć do konsolidacji mniejszych i średnich podmiotów finansowo-ubezpieczeniowych".

Jak podano w komunikacie, w pierwszym półroczu 2017 Doradcy24 przejmą udziały w Polfinance. W planie jest też zakup brokera ubezpieczeniowego.

"Spółka mając ambitne cele inwestycyjne oraz cel w postaci szybszej spłaty części zobowiązań dokona w najbliższym okresie emisji obligacji na okaziciela w kwocie nie większej niż 250 tys. zł, w drugim okresie emisję akcji bez prawa poboru skierowaną do dotychczasowego akcjonariusza Polfinance. Środki z emisji akcji posłużą częściowo na sfinansowanie projektu deweloperskiego oraz spłatę zobowiązań, w tym głównie do Generali Życie TU (...)" - napisano w raporcie.

Zarząd spodziewa się, że do spółki wpłynie ok. 500-700 tys. zł.

"Cena emisyjna nowych akcji powinna być wyższa niż 0,20 zł za jedną akcję. Na dzień dzisiejszy należy przypuszczać, że może ona oscylować w przedziale od 0,25 zł do 0,40 zł" - podała spółka. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki