REKLAMA
WAŻNE

Dopłaty do kredytów dla firm dostępne do połowy maja

2020-04-23 10:44
publikacja
2020-04-23 10:44

Dopłaty do udzielanych przedsiębiorcom kredytów, to produkt, który jest po wszystkich uzgodnieniach i wierzymy, że do połowy maja będzie dostępny - zapowiedziała w czwartek prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.

/ fot. Daniel Jedzura / Shutterstock

Jak mówiła podczas czwartkowej konferencji prasowej szefowa BGK, bank przygotował nowe produkty pomocowe dla przedsiębiorców.

Chodzi jak wyjaśniła, m.in. o pożyczki z POIR. Zapowiedziała też wprowadzenie dopłat do oprocentowania udzielanych kredytów. "To produkt, który jest w tej chwili w proponowanej nowej ustawie (dot. tarczy antykryzysowej - PAP)" - tłumaczyła. Dodała, że jest po wszystkich uzgodnieniach. "Wierzymy, że będzie na przełomie maja, do połowy maja również dostępny" - wskazała.

Jak przypomniała Daszyńska-Muzyczka, są to dopłaty do oprocentowania, których wprowadzenie zapowiadała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Prezes BGK mówiła, że chodzi głównie o kredyty obrotowe, zapewniające płynność. "Okres objęcia tymi dopłatami to zakładamy 12 miesięcy. Ma to wspomóc w obniżeniu kosztów kredytu zaciąganego na poprawę płynności" - podkreśliła. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki