REKLAMA

Donald Trump wznowił wyborcze wiece. Rzucał w tłum... maseczkami

2020-10-13 04:59
publikacja
2020-10-13 04:59
fot. Joe Burbank / Reuters

Po krótkotrwałym zakażeniu koronawirusem ubiegający się o reelekcję prezydent USA Donald Trump powrócił w poniedziałek na kampanijny szlak. Podczas wiecu na Florydzie rzucał w tłum maseczkami i zapewniał, że jest odporny na infekcje.

Tydzień po wypisaniu ze szpitala wojskowego Walter Reed pod Waszyngtonem Trump odbył wiec na lotnisku w Sanford na Florydzie. Przemawiał godzinę, czyli krócej niż zazwyczaj na przedwyborczych spotkaniach. W tłum swoich sympatyków na początku wystąpienia rzucał maseczkami.

"Mówią teraz, że jestem odporny" - oznajmił, odnosząc się do choroby, którą niedawno przeszedł. Przed wiecem zespół medyczny Białego Domu przekazał, że testy Trumpa na Covid-19 dały wynik negatywny.

W trakcie wystąpienia amerykański przywódca nie miał na sobie maseczki. Wśród zgromadzonych niektórzy też ich nie założyli, nie zachowywano też zalecanego w trakcie epidemii dystansu.

Mimo że rozmowy o pakiecie stymulacyjnym dla gospodarki między Białym Domem i Kongresem utknęły w martwym punkcie prezydent obiecywał na wiecu szybkie odbicie gospodarcze po epidemii. Przestrzegał, że w przypadku zwycięstwa jego wyborczego rywala Demokraty Joe Bidena będzie to niemożliwe. Krytykował przy tym nakładanie zbyt surowych ograniczeń na gospodarkę. Jak się wyraził: "lekarstwo nie może być gorsze" niż choroba.

Przed przybyciem prezydenta na Florydę główny epidemiolog USA Anthony Fauci, ostrzegł w stacji CNN, że organizowanie tak dużych zgromadzeń, jak wiec, to "proszenie się o kłopoty". Wskazywał, że na jesieni w USA rośnie liczba wykrywanych przypadków koronawirusa.

Po zdiagnozowaniu SARS-CoV-2 u Trumpa na początku października prezydent przez 10 dni nie odbywał wyborczych spotkań. Trzy doby spędził w szpitalu. Po raz pierwszy wystąpił publicznie w sobotę w Białym Domu. Wygłosił wtedy krótkie 20-minutowe przemówienie.

Z powodu Covid-19 zdiagnozowanego u Trumpa w czwartek nie odbędzie się planowana wcześniej na ten dzień druga debata prezydencka między Trumpem i Bidenem.

Od początku października w większości sondaży rośnie przewaga kandydata Partii Demokratycznej. Według zliczającego średnią z ogólnokrajowych badań portalu RealClearPolitics na poniedziałek wynosiła ona 10,2 pkt procentowego.

Mateusz Obremski (PAP)

mobr/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (5)

dodaj komentarz
plutarch
Obawiam się, że tym razem szampana może nie być tam, gdzie wy wiecie, a ja rozumiem :)
atx
tak trumpek miałem cie tylko za bismesmena ...ale teraz widze ze jestes suspermen
ściągnij te majtki i przyłącz się do ruchu wyzwolenia świata
"Slipodarność"
tak prosze państwa ściagami gacie z mordek, zarażamy się już!!! zobaczmy ile w nas covidka!!!
pobijmy go
....nowy rekord
ajwaj
Bo Gates, Bauci itd > deep state
zada masowej szczepionki OD NICH, tej de-populacja, intoksykacja

Do UE przez Sorosa juz nadchodzi
marynapilecka
Jak tam Putin już się zaszczepił?
plutarch
troll kremlowski bez wytchnienia

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki