REKLAMA

Donald Trump dostanie 1,25 mln dolarów od założyciela PayPala

2016-10-17 11:03
publikacja
2016-10-17 11:03

Donald Trump znalazł wsparcie ze strony inwestora z Doliny Krzemowej. Peter Thiel, jeden z założycieli PayPala, postanowił przeznaczyć 1,25 mln dolarów na kampanię kandydata Republikanów na prezydenta.

fot. Jonathan Ernst / / FORUM

Thiel, jak zauważyły amerykańskie media, jest jedynym zwolennikiem Trumpa wśród przedstawicieli branży technologicznej. Różne szacunki cytowane przez „New York Times” podają, że kandydat Partii Republikańskiej otrzymał dotychczas od 19 tys. do 300 tys. dolarów wsparcia ze strony reprezentantów Doliny Krzemowej. Darowizna Thiela w znaczny sposób zasili więc kampanię kandydującego na prezydenta biznesmena. Jak podało źródło bliskie założycielowi PayPala, jego zdaniem Amerykę „trzeba naprawić” i wierzy, że Trump jest w stanie to zrobić.

1,25 mln dolarów przeznaczone przez Thiela uczynią z inwestora jednego z najbardziej szczodrych popleczników Trumpa. Lista wspierających finansowo kampanię kandydata Republikanów jest dość krótka. Widnieją na niej m.in. właściciel funduszu hedgingowego Renaissance Technologies Robert Mercer, który na kampanię biznesmena przeznaczył 15,5 mln dolarów czy Geoffrey Palmer, deweloper z Los Angeles. Jego darowizna to 2 mln dolarów. Z drugiej strony, poparcie dla Hillary Clinton wyrazili m.in. inwestujący w Ubera Shervin Pishevar i Reid Hoffman, założyciel LinkedIn.

Wsparcie finansowe Thiela może być dość nieoczekiwaną decyzją zważywszy na problemy, z którymi boryka się obecnie Donald Trump. Światło dzienne ujrzały niedawno seksistowskie rozmowy miliardera, po których kilka kobiet oskarżyło go o molestowanie seksualne. Oliwy do ognia dolewają antyimigracyjne poglądy biznesmena, które nie przysparzają mu zwolenników wśród przedstawicieli biznesu technologicznego.

Peter Thiel, wraz z m.in. Elonem Muskiem, założył w 1998 r. serwis PayPal. W 2004 r. zainwestował 500 tys. dolarów w Facebooka, uzyskując 10,2 proc. udziałów w firmie. Wartość jego majątku jest wyceniana na 2,7 miliarda dolarów.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Źródło:
Tematy
Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~tj
Gupoli w Ameryce i na całym świecie nie brakuje. Tak zwani użyteczni idioci, zawsze będą głosować na lewicę
~MacGawer
CO JESZCZE można zarzucić TRAMPOWI przed ostateczna kulowa rozgrywką .

Ja stawiam na pedofilie no i może zoofilię
~MacGawer
Kiedy wreszcie ruski trolu przestaniesz sie podszywać pod mój nick i zaczniesz używać ksywy MacIwan?

r
~agentCIA
Misiu radziecka skończyła się wraz z rozpadem ZSRR . Warto zacząć czytać a nie powtarzać po głupolach .
~jo44
zamykam konto na LinkedIn ...
głosujcie na clynton ekshibicjoniści ... niech niemce w potęgę rosną za złote zęby i czeskie sztaby słota ...
~Che_J_Smith
widziałem w oryginale - te "seksistowskie rozmowy" Trumpa sprzed 11 lat to drobiazg;

ale atak Trumpa na Clinton był porażający: jej mąż gwałcił i molestował - pierwszy w historii USA impichment, a Hillary maskowała afery i straszyła kobiety by milczały;

Bankier - nie weryfikujecie tak ważnych newsów?
~gosc
Nie wiedzialem, ze to maz Hilary kandyduje na prezydenta. Ale wy bolszewicy juz tak macie, ze byscie wieszali za grzech ojcow i dziadkow (albo mezow :) )
~Antek odpowiada ~gosc
Tylko że Ci sami ludzie którzy bronili Clintona i mówili ze to tylko seks teraz atakują Trumpa i mówią że taka osoba nie moze być prezydentem. To się nazywa hipokryzja
~Le odpowiada ~gosc
Od kiedy Hilary to prawica? przecież to jest lewica w USA ,a Tramp prawica co za ciołki nawet nie wiedzą kto co reprezentuje a głosują jak w Polsce. Nazwą prawicą katokomunę i głosują na katolewicę.. bo są za kapitalizmem tyle że komunistycznym.
~abc
Wszyscy odpowiedzialni głosują na Killary Clinton

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki