REKLAMA

Dom maklerski z NewConnect na liście ostrzeżeń KNF

2020-08-26 17:00
publikacja
2020-08-26 17:00
fot. Robert Gardzinski / FORUM

Notowany na NewConnect Copernicus Securities trafił na listę ostrzeżeń prowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego.

- Podstawą wpisania Copernicus Securities SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Dom Maklerski w okresie od lipca 2018 r. do kwietnia 2019 r., w zakresie aktywności na rynku kapitałowym, tj. zidentyfikowanych przypadków świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego bez posiadania w tym zakresie odpowiedniego zezwolenia KNF — poinformowała Komisja w komunikacie. 

Jednocześnie nadzorca złożył w prokuraturze okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na wykonywaniu czynności doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF.

Copernicus specjalizuje się w oferowaniu usług na rynku kapitałowym oraz usług pochodnych z nimi związanych. Firma obecna jest od 10 lat na rynku NewConnect, a jej kapitalizacja sięga 7,4 mln zł. Miniony kwatał Copernicus zakończył przychodami na poziomie 21 mln zł i zyskiem netto na poziomie 400 tys. zł.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
przestępstwo, polegające na wykonywaniu czynności doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF... Ciekawe, a co daje to zezwolenie niby?
tomm33
to samo można powiedzieć o notariuszach, lekarzach, radcach prawnych. Intelektualistą to ty nie zostaniesz...

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki