Dolar w odwrocie. „Zielony” najtańszy od dwóch miesięcy

Notowania dolara w relacji do euro osiągnęły najniższy poziom od Brexitu. W rezultacie przy stabilnym kursie euro do złotego, amerykańska waluta kosztuje już mniej niż 3,80 zł.

[Aktualizacja] Ok. godz. 17.10 - euro wyceniano na 4,27 zł, dolara na 3,79 zł, franka na 3,94 zł, a funta na 4,92 zł.

Tuż po południu za dolara na rynku międzybankowym płacono 3,7846 zł, a więc prawie o cztery grosze mniej niż przed wydłużonym weekendem i najmniej od 9 czerwca. Jeśli czerwcowy dołek (3,78 zł) zostanie przełamany, to amerykańska waluta osiągnie trzymiesięczne minimum z perspektywą zejścia nawet do 3,701 zł (dołek z kwietnia).

Kliknij, aby przejść do notowań.
Kliknij, aby przejść do notowań.

Cena euro pozostawała stabilna na poziomie 4,2661 zł, a spadek notowań dolara wynikał z wydarzeń na parze euro-dolar. We wtorek rano kurs EUR/USD ruszył w górę, rosnąc z ok. 1,1180 do 1,1275. To najwyższe notowania pary euro-dolar od 24 czerwca, gdy ogłoszono wyniki brytyjskiego referendum.

Osłabienie „zielonego” wiązane jest z publikacją rozczarowujących danych z gospodarki USA. W piątek mocno zawiodła sprzedaż detaliczna, a w poniedziałek negatywnie zaskoczyły lokalne dane z nowojorskiego okręgu przemysłowego. Dziś opublikowane zostaną ważne dane o inflacji CPI – tzw. inflacja bazowa w USA znajduje się już powyżej celu inflacyjnego Rezerwy Federalnej.

Dolarowi nie pomógł także John Williams, szef Fed w San Francisco. Williams zasugerował, że w obecnej sytuacji banki centralne mogłyby podwyższyć cele inflacyjne, co odsunęłoby w czasie podwyżki ultra-niskich stóp procentowych. To sygnał, że Fed wciąż nie jest chętny do dokonania drugiej w ciągu dekady podwyżki kosztów kredytu.

Kliknij, aby przejść do notowań.
Kliknij, aby przejść do notowań.

Tymczasem ciekawe rzeczy dzieją się z brytyjskim funtem. W relacji do dolara brytyjska waluta we wtorek odrabia straty po tym, jak wczoraj kurs GBP/USD zbliżył się do 31-letniego minimum. Jednakże ze względu na słabość dolara, odbicia tego prawie nie widać na polskim rynku, gdzie rano kurs funta osiągnął niemal 3-letnie minimum, schodząc do 4,89 zł.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 ~Krzysztof

A jaka jest alternatywa dla USD? Swego czasu mialo byc to EUR, ale juz wiemy, ze w kazdej chwili moze ono zniknac bo UE ma kruche podstawy. Szwajcaria jest za mala, zeby wszyscy wpakowali do niej swoje pieniadze a w razie nowej zawieruchy czy wojny nie ma zadnej pewnosci, ze nie zostanie tknieta, jak bylo to w poprzednich wojnach. Ludzie martwcie sie o wartosc PLN a nie USD, bo pierwsza wieksza zawierucha na swiecie i znow bedzie ucieczka kapitalu z zadluzonej Polski i krach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~pa

Moim zdaniem to osłabienie to raczej efekt kolejnych umów handlowych z pominięciem dolara (Rosja-Chiny), czyli uderzenie w prawdziwe źródła siły USA. Te pimpowane "dane z gospodarki" mają już chyba drugorzędny wpływ na cokolwiek. ;)

! Odpowiedz
2 2 ~Reporter

Słabość sektora ekonomiczno gangsterskiego widać najbardziej po rozpaczliwych desperackich wysiłkach utrzymania srebra poniżej 20$ za uncje. Zorientowani wiedzą o czym wspominam.

! Odpowiedz
0 3 ~Reporter

I wyciągnięcia ceny ropy na jak najwyższe poziomy.

! Odpowiedz
1 5 ~Reporter

A tymczasem Rosyjskie ciężkie bombowce wystartowały na cele w Syrii ze swojej bazy w IRANIE tak dobrze czytacie Iranie. To mamy drugi Wietnam, tylko teraz pozostaje czekać co za rozpaczliwy ruch zrobi USA aby pokryć wydatki z tym związane. Przypominam w okresie wojny wietnamskiej zmuszone były odejść od wymienialności dolara na złoto, Oby teraz jakiś zrozpaczony desperacki polityk nie kazał się „oprzeć o czerwony guzik” No i jeszcze mają drukarki, ale czy psy wojny będą się chciały bić za papier?.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Reporter

Tak to wygląda z kabiny http://www.1tv.ru/

! Odpowiedz
4 3 ~Reporter

Ten sam powyższy wpis na Onet.pl po błyskawicznej ws-pince w klikach (400) w ponad dwie godziny 89% został bez-śladowo wymazany. Naprawdę mam dość tego pałania jadem Onetu.pl do Rosji i robienia propagandowych tematów pod kontem zbankrutowanego zachodu.

! Odpowiedz
6 3 ~shalom

Ptasie móżdżki , dolar wraca na właściwy POziom bo tego wymaga stan amerykańskiej gospodarki !
Pamiętam jak byłem tam w 2008 roku kiedy dolar był PO 2 zł .
Korzystając z okazji spakowałem tam duży kontener a czas na podstawienie trwał miesiąc !!!
Przy takim kursie amerykanie pozbyli się nie tylko zapchanych magazynów ale wszystkich niepotrzebnych rupieci !!!
Czekam aż dolar spadnie poniżej 3 zł i znowu zrobię wypad za ocean na dwa miesiące , zwiedzając ją od wschodu do zachodu , robiąc zakupki do kontenerka za połowę cenki .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Widmo

Zamiast robić zakupy trzeba było się wtedy lewarować i kupić milion zielonych matołku. To byś miał teraz na ekstra zakupy ;-)

! Odpowiedz
0 5 ~pozytyw

Dzięki taniemu $ zapłacimy mniej za ropę i gaz. Lotos, Orlen i PGNiG już się cieszą .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
GBP 0,17% 5,2164
2020-04-03
EUR/GBP 0,72% 0,8804
2020-04-03 22:59:59
USD/PLN 0,80% 4,2364
2020-04-03 22:59:00
EUR/PLN 0,21% 4,5764
2020-04-03 22:59:00
EUR/USD -0,55% 1,0792
2020-04-03 22:59:00
CHF/PLN 0,23% 4,3301
2020-04-03 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil