REKLAMA

Dolar jest najdroższy od 2004 roku

2015-03-11 11:40
publikacja
2015-03-11 11:40
Dolar jest najdroższy od 2004 roku
Dolar jest najdroższy od 2004 roku
fot. Moodboard / / Thinkstock

Za sprawą wydarzeń rozgrywających się na parze euro-dolar kurs amerykańskie waluty przekroczył poziom 3,92 zł, tym samym przebijając szczyt z lutego 2009 roku. Ostatni raz dolar był tak drogi ponad 10 lat temu.

()

Ok. 11:40 za dolara płacono 3,9219 zł, czyli o ponad trzy grosze więcej niż na zamknięciu wtorkowych notowań. To poziom wyższy od szczytu sprzed 6 lat (3,9126 zł) i najwyższy od maja 2004 roku.

Tylko od początku miesiąca „zielony” podrożał o ponad 20 groszy, przez ostatnie trzy miesiące zyskując na wartości przeszło 56 groszy. Już mało kto pamięta, że jeszcze rok temu kurs dolara był bliski przełamania bariery 3,00 złotych.

Gwałtowne umocnienie dolara to przede wszystkim efekt słabości euro. Europejska waluta praktycznie od początku roku pogłębia wieloletnie minima względem dolara. Dziś kurs EUR/USD spadł do 1,0567 dolara za euro, co jest najniższym poziomem od kwietnia 2003 roku.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~darek
Tonie okręt zwany łunią.
Żeby tylko nasza złotówka nie poleciała tak w dół jak hrywna :-p
~polskidziad
....to się ładnie złoty umacnia - w głowach szmondasów z p-o.....
~gracjan
Mam pytanie - mam odlozona pewna sumke pieniedzy w domu ( euro ) i chcialbym niedlugo wymienic te pieniadze na PLN . Myslicie ze to dobre posuniecie zeby teraz jeszcze na chwile wymienic euro na dolary a pozniej na zlotowki ? Na ywmianie w kazdym badz razie euro na dolary nic nie trace prawda ? W przleicznieu na zlotowki otrzymam Mam pytanie - mam odlozona pewna sumke pieniedzy w domu ( euro ) i chcialbym niedlugo wymienic te pieniadze na PLN . Myslicie ze to dobre posuniecie zeby teraz jeszcze na chwile wymienic euro na dolary a pozniej na zlotowki ? Na ywmianie w kazdym badz razie euro na dolary nic nie trace prawda ? W przleicznieu na zlotowki otrzymam taka sama kwote .
~Maciej
Nie prawda, musiałbyś poszukać różnych kantorów, np. poza Polska i wtedy zarobić na różnicach kursowych. Jeżeli zrobisz to jednym kantorze, to za każdą transakcje zapłacisz prowizję, więc będziesz stratny o wartość prowizji.
~żart
Mówiłem matołkom RPP, aby nie obniżać %, z 2 na 1,5 %.
Kierują się Polską gospodarka (UE), nie światową.
Co wymagać od "nieuków).
~feniks
"The euro-area's huge current account surplus reflects a very large pool of excess savings that…combined with ECB quantitative easing and negative rates (will) lead to large-scale capital flight from Europe causing a collapse in the euro and exceptionally depressed global bond yields," Deutsche Bank strategists George "The euro-area's huge current account surplus reflects a very large pool of excess savings that…combined with ECB quantitative easing and negative rates (will) lead to large-scale capital flight from Europe causing a collapse in the euro and exceptionally depressed global bond yields," Deutsche Bank strategists George Saravelos and Robin Winkler said in a note Tuesday.
~Biedak
Pisz po naszemu bo nie każdy zrozumiał, że dolar będzie po 5 zł ;-)
~haha
Słabo znasz Prawa na czym kapitał spekulacyjny robi największe kokosy. Wychodzą z takiej Polski, giełda leci na łeb, obniżają kurs waluty, po kilku latach wracają i wszystko wykupują za bezcen.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki