REKLAMA

Dogecoin w dół po show Muska. Kryptowaluta poleci w kosmos

2021-05-10 07:54
publikacja
2021-05-10 07:54
Dogecoin w dół po show Muska. Kryptowaluta poleci w kosmos
Dogecoin w dół po show Muska. Kryptowaluta poleci w kosmos
fot. SNL / / YouTube

To był burzliwy weekend dla dogecoina. Spadki i wzrosty cen łączono z wystąpieniami Elona Muska.

W teorii zdecentralizowany dogecoin kręci się w ostatnim czasie głównie wokół jednej osoby. 8 maja Elon Musk wystąpił w popularnym programie „Saturday Night Live”. Wśród licznych wątków poruszonych przez założyciela Tesli znalazł się również dogecoin.

- Nie mogę się doczekać na mój prezent na Dzień Matki (w USA przypadał 9 maja - przyp. red.).

Mam nadzieję, że to nie dogecoin - powiedziała obecna w programie matka Muska.

- Tak, to dogecoin - odpowiedział główny bohater wieczoru.

Dogecoin „wystąpił” także w innej scence, w której Musk odgrywał rolę specjalisty do spraw finansów. Towarzyszący mu aktorzy wciąż zadawali jedno pytanie - czym właściwie jest dogecoin?

- Kryptowaluty to rodzaj cyfrowego pieniądza, który nie jest kontrolowany przez władze centralne, lecz jest zdecentralizowany dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. W ostatnim czasie rosną ceny kryptowalut takich jak bitcoin, ethereum czy - przede wszystkim - dogecoin - powiedział Musk.

Entuzjastom kryptowalut z pewnością spodobał się fragment, w którym sceniczny partner Muska wyciągnął papierowego dolara. Zapytany o to, jak ma się kryptowaluta do fizycznego pieniądza, miliarder oświadczył, że dogecoin jest „tak samo realny”.

- Dogecoin to przyszłość walut. To niepowstrzymany wehikuł finansowy, który przejmie kontrolę nad światem - dodał Musk.

Puenta kryptowalutowej scenki mogła spodobać się sympatykom wirtualnych walut nieco mniej. „Czyli dogecoin to szwindel (ang. hustle - przyp. red.)?” - zapytytano Muska. „Tak” - oświadczył miliarder.

Przed sobotnim programem notowania dogecoina zdecydowanie rosły. Szczyt przypadł właśnie 8 maja - jeden dogecoin kosztował wówczas 0,74 USD. Oznaczało to zwyżkę o 23 proc. względem piątku, gdy ukazał się nasz artykuł „Dogecoin święci triumfy. Mem warty miliardy dolarów”.

Jak to z kryptowalutami bywa, karta szybko się odwróciła. Po emisji programu z Elonem Muskiem dogecoin spadł poniżej 0,5 USD czyli o 32 proc. od szczytu. Z odsieczą kryptowalucie przyszedł jednak nie kto inny jak sam założyciel Tesli.

- W przyszłym roku SpaceX wystrzeli na księżyc satelitę Doge-1. To pierwsza misja opłacona w Doge, pierwsza kryptowaluta w kosmosie i pierwszy mem w kosmosie. Na Księżyc! - napisał Musk na Twitterze w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

„Dogefather”, jak sam o sobie mawia Musk, pomógł wyhamować spadki. W poniedziałek nad ranem jeden dogecoin kosztuje 0,53 USD. To nadal o 28 proc. mniej od szczytu, jednak powody do zmartwień mają głównie ci, którzy niedawno zaangażowali swój kapitał w tę kryptowalutę.

Dla porównania bowiem jeszcze tydzień temu dogecoin kosztował 0,4 USD, zaś miesiąc temu było to 0,06 USD. Od początku roku dogecoin wciąż może pochwalić się astronomicznym wzrostem o 11 320 proc.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
tubak
Nie tylko w USA dzień matki przypada na 09 maja, prawie wszędzie go sie w tym dniu obchodzi. No jak zwykle u nas musi być inaczej, na opak.
lightning_network
“Posiadam w kieszeni urządzenie umożliwiające dostęp do całej wiedzy znanej ludzkości.
Używam go do oglądania zdjęć śmiesznych kotów i do kłótni z obcymi ludźmi.”

To jest odpowiedź na pytanie, jaką rzecz najtrudniej byłoby wytłumaczyć człowiekowi przeniesionego z 1950 roku do czasów obecnych. I
“Posiadam w kieszeni urządzenie umożliwiające dostęp do całej wiedzy znanej ludzkości.
Używam go do oglądania zdjęć śmiesznych kotów i do kłótni z obcymi ludźmi.”

To jest odpowiedź na pytanie, jaką rzecz najtrudniej byłoby wytłumaczyć człowiekowi przeniesionego z 1950 roku do czasów obecnych. I pewnie jeszcze 70 miliardów dolarów kapitalizacji kryptowaluty z śmiesznym psem w roli głównej...
lightning_network
P.S. a pisałem tu: "Buy Bitcoin" - gdy był grubo poniżej 10k$...
Buy Vertcoin ;)
iluminata
Jakiej całej?! Chyba drwisz.
Najcenniejszej wiedzy nigdy w Internecie nie znajdziesz.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki