REKLAMA

Dodatkowy dzień wolny po 1 listopada? Minister zdrowia komentuje

2020-10-19 13:59
publikacja
2020-10-19 13:59
Dodatkowy dzień wolny po 1 listopada? Minister zdrowia komentuje
Dodatkowy dzień wolny po 1 listopada? Minister zdrowia komentuje
fot. Brian A Jackson / / Shutterstock

Nie będzie dodatkowego wolnego dnia po niedzieli 1 listopada – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelowal o rozłożenie wizyt na cmentarzach na okres przed dniem Wszystkich Świętych i po nim. Dodał, że nie ma planu zamykania cmentarzy.

"Na razie (...) nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny" - powiedział w poniedziałek Niedzielski odpowiadając na pytania na poniedziałkowej konferencji prasowej. Przypomniał, że "każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce".

Minister powiedział, że rząd rozważał wprowadzenie dodatkowego wolnego dnia w poniedziałek 2 listopada, ale nie zostało to przyjęte. "W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię +zostań w domu+" - zaznaczył.

Zaapelował, by wizyty na cmentarzach rozłożyć na dwa tygodnie. "Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkim seniorów, aby nie kumulować tych wizyt 1 listopada, tylko starać się je rozkładać w tygodniu poprzedzającym i następującym po 1 listopada" - powiedział.

Minister zapewnił, że kolejne obostrzenia, które prawdopodobnie będzie trzeba wprowadzać w zależności od rozwoju dziennej liczby zachorowań na COVID-19, będą przedmiotem konsultacji z branżami, których dotyczą obostrzenia.(PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (3)

dodaj komentarz
masekrut555
Dopiero tydzień temu było, że nie wyobrażają sobie i nie planują wprowadzania dalszych obostrzeń. Heh ciągłe kłamstwa ścieku tuby propagandowej. Polecam kanał nwk24, cw24 albo pana Bustowskiego tam są rzetelne informacje krótko i na temat np. kto steruje protestami rolników - no Ci sami przeciw ktorym protestują, Dopiero tydzień temu było, że nie wyobrażają sobie i nie planują wprowadzania dalszych obostrzeń. Heh ciągłe kłamstwa ścieku tuby propagandowej. Polecam kanał nwk24, cw24 albo pana Bustowskiego tam są rzetelne informacje krótko i na temat np. kto steruje protestami rolników - no Ci sami przeciw ktorym protestują, owieczki złych pasterzy.
meryt
masekrut5552020-10-16 14:25
"90% Polski należy bodajże do masonerii...Poziom inteligencji spada z roku na rok... absurdy spośród wielu, w które wierzą jaskiniowce:..
zmiany klimatu"
karbinadel
Pierwszy w tym rządzie, co gada z sensem

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki