REKLAMA

Dodatki osłonowe otrzyma ok. 6,84 mln gospodarstw domowych

2021-12-03 08:14
publikacja
2021-12-03 08:14
Dodatki osłonowe otrzyma ok. 6,84 mln gospodarstw domowych
Dodatki osłonowe otrzyma ok. 6,84 mln gospodarstw domowych
fot. Simona Supino / / FORUM

Dodatki osłonowe otrzyma ok. 6,84 mln gospodarstw domowych - podano na stronie KPRM. Projekt ustawy został umieszczony w wykazie prac legislacyjnych rządu.

"Projekt ma na celu zapewnienie wsparcia dla dużej grupy ok. 6,84 mln gospodarstw domowych w Polsce, w tym również gospodarstw najuboższych energetycznie, w pokryciu części kosztów energii oraz w pokryciu powiązanych z nimi rosnących cen żywności. Proponowane wsparcie finansowe w postaci dodatku osłonowego wspomoże ich budżety oraz zwiększy poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego" - napisano.

Projekt ustawy zawiera m.in wprowadzenia definicji odbiorcy dodatku osłonowego, kryteriów, wysokości oraz procedury przyznawania dodatku osłonowego.

Premier przedstawił tarczę antyinflacyjną. Tak rząd walczy z wysokimi cenami energii, paliw i żywności

„Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną” – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Projekt wprowadza zakaz wstrzymania dostaw do odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej, w przypadku gdy posiada on zaległości w płatnościach za energię elektryczną w tzw. miesiącach zimowych. Wprowadza też możliwości zwrócenia się przez odbiorcę wrażliwego energii elektrycznej oraz odbiorcę wrażliwego paliw gazowych z wnioskiem odpowiednio do sprzedawcy energii elektrycznej albo sprzedawcy gazu o zastosowanie programu wsparcia wobec zaległych i bieżących należności za energię elektryczną albo paliwa gazowe lub świadczone usługi. (PAP Biznes)

map/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
arzab
Już nie mogę patrzeć na tę nachalną propagandę sukcesu serwowaną na każdym kroku przez rządowych nieudoli - tutaj jeszcze nikomu nic nie dali ale już tydzień trąbią ile dostaną i ilu skorzysta ! Najpierw zróbcie, cokolwiek, a potem się chwalcie ! Nigdy odwrotnie !
ddaamm
Propaganda i tyle. Z 6mln zrobi się 600 tys, a tak naprawdę netto (czyli więcej otrzymujących niż wpłacających na Lewiatana) będzie 60 tys. Plus 60tys urzędniczych darmozjadow nagłaśniajacych swój „sukces”.
kenn
Kontynuacja rozdawnictwa. Poprawka: kontynuacja INFLACJI. :P
wwojtekw
Czyli zgodnie z konstytucyjną równością obywateli wobec prawa udało się znów podzielić Polaków praktycznie po połowie. Widać rządzący uznali, że ci bogatsi nie tracą na coraz wyższej inflacji i okradaniu z oszczędności, a może zwyczajnie sprawdzili procent poparcia z obu grup. Na marginesie: pomysł rozwiązywania Czyli zgodnie z konstytucyjną równością obywateli wobec prawa udało się znów podzielić Polaków praktycznie po połowie. Widać rządzący uznali, że ci bogatsi nie tracą na coraz wyższej inflacji i okradaniu z oszczędności, a może zwyczajnie sprawdzili procent poparcia z obu grup. Na marginesie: pomysł rozwiązywania problemów z inflacją poprzez pompowanie dalszej kasy do systemu - i to kasy, która zostanie od razu wydana - uważam za kontrproduktywny.
pdox
Przecież właśnie chodzi o wywołanie jeszcze większej inflacji, i to globalnie, nie ma innej metody poradzenia się z obecną górą długów. Wierzysz w jakiekolwiek motywacje, które oni podają oficjalnie? To jest ten sam wyścig w szmaceniu walut, który trwa od dekad, teraz po prostu wszedł kolejny etap specjalny.
wwojtekw odpowiada pdox
Współczesna ekonomia. Szkoda tylko, że jakimś dziwnym trafem ten argument, że "nie ma innej metody poradzenia sobie z obecną górą długów" sprawia, że ludzie mają coraz mniej pieniędzy, ale najbogatsi są coraz bogatsi, politycy mają coraz więcej władzy, a obywatele coraz mniej wolności. I nie, nie wierzę Współczesna ekonomia. Szkoda tylko, że jakimś dziwnym trafem ten argument, że "nie ma innej metody poradzenia sobie z obecną górą długów" sprawia, że ludzie mają coraz mniej pieniędzy, ale najbogatsi są coraz bogatsi, politycy mają coraz więcej władzy, a obywatele coraz mniej wolności. I nie, nie wierzę w to co mówią oficjalnie, opisuję skutki na przyszłość.
tomkooo
najlepiej dla rzadzacych bylo by, jakby ludzie w ogole swoich pieniedzy nie mieli tylko w zamian za jalmuzne od "rzadu" szli na nich glosowac ;)
my wam "damy" kase od tych pracujacych + pozyczymy, a wy na nas glosujcie :)
ddaamm
No a skąd taka reklama różnych nowoczesnych komunizmow :) Ludzie rozumiejąc ten mechanizm nigdy by nie chcieli powtórki z tego, co już było :) Ale niektórzy tęsknią za byciem ponad motłochem :)

Powiązane: Tarcza antyinflacyjna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki