REKLAMA
PIT 2023

Dodatek solidarnościowy możliwy jeszcze w maju

2020-05-14 09:30
publikacja
2020-05-14 09:30

W ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej trwają prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym; jest szansa, że zostanie on wprowadzony jeszcze w maju - przekazał w czwartek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

fot. rsooll / / Shutterstock

Minister był pytany w Radiu Plus o propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, by wprowadzić tzw. dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

Schreiber poinformował, że w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej pracują nad tą propozycją. "Myślę, że jest szansa na wprowadzenie jakieś formy takiego dodatku, tak, jak to postuluje pan prezydent" - mówił.

Jak dodał, szczegóły zostaną przedstawione "niebawem" i "jest szansa", że dodatek zostanie wprowadzony jeszcze w maju.

Schreiber przyznał też, że "nie sądzi", by poprawka Senatu do nowelizacji tzw. Tarczy 3.0 podnosząca zasiłek dla bezrobotnych do kwoty 1800 zł mogła uzyskać akceptację Sejmu. "Ja w każdym razie za nią nie zagłosuję" - oświadczył.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (9)

dodaj komentarz
antykomuch
Tu szansa, tam szansa - jacyś SZANSoniści czy co?
Jest szansa ogolić d... szympansa, jak to tak dawać bez daty wyborów, nie za wcześnie? ciemnota może później nie skojarzyć kogo poprzeć, towarzysze
and-owc
Ale ten wirus namieszał w główkach rządzących. Wcześniej śpiewali "PO-datek" solidarnościowy, dzisiaj "DO-datek" solidarnościowy, "Jak Dobrze Wstac Skoro Swit" -(Milena Drozdowska).
plutarch
Sypali kasą w bonanzie, sypią w kryzysie. To się nie może dobrze skończyć.
anty12
Glapa dodrukuje. Bankomaty znowu wydaja swiezutkie banknoty. A jak chleb bedzie po 10 zloty to PiS znajdzie nowego wroga czyli rolnikow.
plutarch odpowiada anty12
Rolnicy to jeden z filarów poparcia PiS, prędzej będzie to tradycyjnie: bankier, lichwiarz, kapitalista...
anty12 odpowiada plutarch
Nanich nie zwala bo Vateuszowi nie pozwoli. Tfu pomylimlo mi si e. To Vateuszowi nie pozwola bo chodzi na ktorkiej smyczy banksterskiej.
anty12
Sondaze Dlugopoisa sa zalosne wiec sypna jalmuzne na 3 msiesiace, a pozniej nara frajerze. Panstwo z g i patykow. 1200 to spala koumna limuzyn rzadowych jak Andrzejek ma zachcianke przejechac sie do Krakowa i z powrotem. DZiadowstwo na poziomi ezaawansowanym, straciles prace i Ci dadza na miske zyrku + na paczke fajek i nara a nAndrzejek Sondaze Dlugopoisa sa zalosne wiec sypna jalmuzne na 3 msiesiace, a pozniej nara frajerze. Panstwo z g i patykow. 1200 to spala koumna limuzyn rzadowych jak Andrzejek ma zachcianke przejechac sie do Krakowa i z powrotem. DZiadowstwo na poziomi ezaawansowanym, straciles prace i Ci dadza na miske zyrku + na paczke fajek i nara a nAndrzejek jak mial dobra ensje ta na nadal za to ze tylko podpisuje.
kzabor
Zamiast podnieść zasiłek, to zafundują kolejny dodatek na 3 miesiące. Pan Prezydent potem się pochwali, że coś załatwił.
anna_domagalczyk
Gdyby podnieśli zasiłek, brakło by na koryto+. A na kwartał to się dodrukuje.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki