REKLAMA

Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Hiszpanii

2020-09-18 19:47
publikacja
2020-09-18 19:47
fot. Paco Freire / Zuma Press

W Hiszpanii zanotowano największą dobową liczbę zakażeń koronawirusem od początku epidemii – ponad 14 tys. - podał w piątek hiszpański resort zdrowia. Dynamika zakażeń zwiększyła się też w Portugalii, w ciągu doby było ich 780, najwięcej od kwietnia.

Jak poinformował w piątek wieczorem hiszpański resort zdrowia, podczas minionej doby w całym kraju potwierdzono 14 389 nowych zakażeń na Covid-19 oraz 90 zgonów spowodowanych tą chorobą.

Ze statystyk służb medycznych Hiszpanii wynika, że liczba potwierdzonych dotychczas przypadków infekcji SARS-CoV-2 wynosi już 640 040, a ofiar śmiertelnych – 30 495.

Resort zdrowia sprecyzował, że zarówno liczba zakażeń, jak i zgonów mogła być podczas ostatniej doby wyższa, gdyż w piątkowych statystykach nie uwzględniono danych ze wspólnoty autonomicznej Murcji, na południowym wschodzie.

Dynamika dobowych zakażeń koronawirusem zwiększyła się w ciągu ostatniej doby także w Portugalii, gdzie od czwartku zanotowano 780 nowych infekcji, czyli najwięcej od kwietnia.

W piątkowym komunikacie portugalskie ministerstwo zdrowia wskazało też na wciąż wysoką liczbę aktywnych zakażeń. Resort podał, że wśród 67 176 zanotowanych dotychczas infekcji 20 229 stanowią przypadki osób zdolnych zakażać innych.

Podczas ostatnich 24 godzin liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła w Portugalii o sześć. W sumie z powodu koronawirusa zmarły w tym kraju 1894 osoby.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marynapilecka
Lepiej jako poważny portal podajcie o ile zwiększyli liczbę wykonywanych testów i ile procent z nich było pozytywnych oraz ich skuteczność! Łatwo manipulować liczbami nie podjąć całego ich spektrum. Nie róbcie tak jak śmieciowe wp i gazeta dla plebsu.
mmonline420
Bo zarówno w Hiszpanii jak i Portugalii ponad 2-krotnie (w stosunku do kwietnia) zwiększono liczbę testów. Przy kilku- do kilkunastoprocentowym błędzie testów PCR łatwo jest wykreować dużo przypadków pozytywnych.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki