REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Do Świnoujścia dotarł setny transport LNG dla PGNiG z Kataru

2022-05-07 12:35
publikacja
2022-05-07 12:35
Do Świnoujścia dotarł setny transport LNG dla PGNiG z Kataru
Do Świnoujścia dotarł setny transport LNG dla PGNiG z Kataru
/ Polskie LNG S.A.

PGNiG odebrało setną dostawę LNG od Qatargas - podało w sobotę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Gazowiec Al Shamal dostarczył do gazoportu w Świnoujściu ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji w ramach długoterminowego kontraktu - dodano.

"Dziś odebraliśmy 100. dostawę LNG od naszego partnera Qatargas! Gazowiec Al Shamal dostarczył do terminala LNG ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego (wolumen po regazyfikacji) w ramach długoterminowego kontraktu z PGNiG. Działamy dalej!" - wskazała w sobotę na Twitterze spółka.

"Nie zwalniamy tempa. Zaledwie wczoraj do terminalu w Kłajpedzie dotarł statek z pierwszym ładunkiem LNG dla PGNiG, a dziś kolejny gazowiec zawinął do Świnoujścia" - podkreśliła prezes PGNiG Iwona Waksmundzka-Olejniczak, cytowana w komunikacie załączonym do sobotniego wpisu spółki na Twitterze.

To najlepszy dowód na to, jak dodała Waksmundzka-Olejniczak, "że cały czas dywersyfikujemy dostawy gazu ziemnego do Polski i maksymalizujemy możliwości wykorzystania dostępnych mocy gazoportu, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne naszym odbiorcom".

PGNiG dodało, że sobotnia dostawa to drugi transport skroplonego gazu ziemnego odebrany w Świnoujściu przez spółkę od początku maja oraz setny, który dopłynął z Kataru od uruchomienia polskiego gazoportu.

Według PGNiG w sobotę metanowiec Al Shamal dostarczył do terminala im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ładunek liczący ok. 90 tys. ton, czyli blisko 200 tys. m sześc. LNG. "Tym samym zwiększył on ogólną pulę dostaw z Kataru, która wynosi obecnie ok. 20,9 mln m sześc. LNG" - zaznaczono.

Przypomniano, że od początku tego roku do Polski zawinęło sześć statków z Kataru, osiem z USA oraz dwa z Nigerii. "Sobotnia dostawa LNG jest 164. od początku działania gazoportu w Świnoujściu" - podał PGNiG. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (3)

dodaj komentarz
_as
Super ze za czasów PO powstała ta inwestycja. Bez niej tego dywersyfikowania na dziś nie byłoby za dużo.
PS. zaraz się zlecą pewnie dyżurni wielbiciele kaczyńskiego i zaczną krzyczeć ze pomysł był za pisu :) pomysl to mało. Liczy się że ktoś to zbudował. Jak się za pisu buduje widzimy dzisiaj po nieudanej inwestycji w Ostrołęce
Super ze za czasów PO powstała ta inwestycja. Bez niej tego dywersyfikowania na dziś nie byłoby za dużo.
PS. zaraz się zlecą pewnie dyżurni wielbiciele kaczyńskiego i zaczną krzyczeć ze pomysł był za pisu :) pomysl to mało. Liczy się że ktoś to zbudował. Jak się za pisu buduje widzimy dzisiaj po nieudanej inwestycji w Ostrołęce gdzie do śmieci poszło kilkaset milionow z naszych podatków albo po 100 tysiącach nieistniejących mieszkań obiecanych przez kłamliwe gęby czy po milionie samochodów elektrycznych morwickiego którymi nie jeździmy do dzisiaj
jpelerj
Mamy komu sprzedać, czy tylko my będziemy za chwilę dostawać wyższe rachunki?
billbill85
Wszyscy płacą wysokie rachunki.
Głupi by tylko sprzedawał w czasie gdy Putin szaleje.

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki