REKLAMA

Do Polski trafi nawet 2,4 mln szczepionek Pfizera

2021-05-07 10:44
publikacja
2021-05-07 10:44
Do Polski trafi nawet 2,4 mln szczepionek Pfizera
Do Polski trafi nawet 2,4 mln szczepionek Pfizera
fot. cortex-film / / Shutterstock

Co tydzień do Polski trafia około 1,2 mln szczepionek firmy Pfizer, pod koniec maja będzie to nawet 2,4 mln dawek - poinformował w piątek w Programie Trzecim Polskiego Radia prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Prezes RARS Michał Kuczmierowski pytany był w m.in. o to, czy dostawcy szczepionek przeciwko COVID-19 dotrzymują terminów.

"Dzisiaj te dostawy są mocno w kratkę. Najbardziej stabilne są dostawy od Pfizera. Przychodzi do nas co tydzień około 1,2 mln (dawek - PAP) szczepionek. Od końca maja, ostatnich dni maja będzie to nawet 2,4 mln" - zapowiedział Kuczmierowski.

Dodał, że obecnie oczekuje na szczepionki kolejnych firm, które będą dopuszczane przez Europejską Agencję Leków.

"To jest o tyle ważne, że im więcej mamy producentów, tym to nasze bezpieczeństwo dostaw jest większe. Im będziemy mieli więcej zaplanowanych dostaw, tym jest szansa, że więcej szczepionek przyjedzie do Polski" - dodał.

Kuczmierowski mówił, że przy dzisiejszym dziennym tempie szczepień - wynoszącym nawet 370 tys. szczepionek - oznacza to, że dawki, które trafią do Polski, powinny być szybko wykorzystane. Dodał, że limit 370 tys. szczepień nie wynika z ograniczeń systemu, tylko właśnie dostępności do szczepionek.

Autor: Szymon Zdziebłowski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
iluminata
Najlepiej szczepić zagorzałych covidian. Dawać im szprycerkę po 2 razy w tygodniu.
Byle by koncerny medyczne jak najwięcej kasy zarobiły.
Ja swoją dawkę trucizny, znaczy się szczepionki już dawno oddałem covidianom!
marrgo
Jesli Pfizer nie obnizy ceny i nie udostepni patentu, to nie uwierzę, że pandemia zaczęła się przypadkiem. Jesli jest tak żle, jak nas strasza od roku, to powinny isc wszystkie ręce na pokład i wszyscy, którzy mają możliwość powinni produkować szczepionkę. Na razie wygląda to na pandemie chciwości koncernów farmaceutycznych,Jesli Pfizer nie obnizy ceny i nie udostepni patentu, to nie uwierzę, że pandemia zaczęła się przypadkiem. Jesli jest tak żle, jak nas strasza od roku, to powinny isc wszystkie ręce na pokład i wszyscy, którzy mają możliwość powinni produkować szczepionkę. Na razie wygląda to na pandemie chciwości koncernów farmaceutycznych, głownie Pfizera. Do tej pory byłam bardzo za szczepionkami, ale po tym co odstawia Pfizer i Unia Europejska zaczęłam wątpić czy szczepienia to nie produkt, który się nam na siłę wciska przy pomocy strachu.
zenonn
"Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli aktualizować swoją odporność immunologiczną za każdym razem kiedy pojawi się nowa mutacja. To będzie wyglądać podobnie do aktualizacji oprogramowania antywirusowego" - powiedział dziś dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, cytowany przez PAP.
ekwador15
jakby zaszczepiło sie 90% społeczeństwa to może i nie trzeba byłoby nowych wersji szczepionki, bo nie byłoby może nowych wariantów. a tak wirus szaleje, zawsze znajdzie ujście, nie jest zduszony.
zenonn odpowiada ekwador15
Tylko SARS-CoV-2 jest zabójczy. Inne wirusy zdechły, są nieszkodliwe?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki