REKLAMA

Do 1120 zł za korzystanie z karty kredytowej od Citi Handlowego. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2020-04-07 09:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-04-07 09:00
Do 1120 zł za korzystanie z karty kredytowej od Citi Handlowego. Prześwietlamy promocję
Do 1120 zł za korzystanie z karty kredytowej od Citi Handlowego. Prześwietlamy promocję
/ Bankier.pl

Citi Handlowy nie próżnuje i od momentu premiery swojej najnowszej karty kredytowej daje szansę na otwarcie jej w ramach specjalnych promocji. Do zyskania jest 720 zł do wydania na dowolny cel oraz dodatkowa nagroda w postaci bonu na 400 zł lub smartfona o wartości 599 zł.

Bohaterem dziesiątego wydania newslettera „Prześwietlamy promocje” jest Citibank-BP Motokarta od Citi Handlowego. Mimo że klient musi pamiętać o odhaczeniu kryteriów z dwóch promocji, to główna trudność polega raczej na dotrzymaniu terminów, a nie samych warunkach. Obie oferty specjalne opierają się przede wszystkim na aktywnym korzystaniu z kredytówki, czyli dokonywaniu płatności bezgotówkowych.

fot. / / Bankier.pl

Za co dokładnie bank zapłaci 1120 zł?

720 zł w ramach miesięcznych przelewów na rachunek karty kredytowej po 20 zł i bon na 400 zł lub smartfon o wartości 599 zł to bonus przewidziany w ramach dwóch nowych promocji Citi Handlowego. Wśród nagród dodatkowych widnieją karta podarunkowa do stacji paliw BP, karta prezentowa do Lidla, e-Kod na zakupy w Allegro lub smartfon marki LG. Tym razem promocje nie obejmują karty Citi Simplicity, a nowy produkt z oferty banku – Citibank-BP Motokartę.

Warunki promocji i kalendarium

Aby zgarnąć cała pulę, konieczne jest przestrzeganie zapisów dwóch osobnych regulaminów, co może przysporzyć dodatkowych trudności. Ułatwieniem mogą być poniższe wskazówki.

Podstawowy warunek oferty specjalnej trzeba będzie spełnić już na starcie – posiadanie statusu nowego klienta. Zapisy w regulaminach opisują ją w odmienny sposób. Promocja główna tj. dotycząca bonusu do 720 zł jako nowych klientów rozumie osoby, które nie posiadały karty kredytowej Citibank od co najmniej 1 stycznia 2018 r. Regulamin nagrody dodatkowej (bon lub smartfon), traktuje je jako osoby, które nie posiadały karty kredytowej w banku od 31 grudnia 2019 r. Polujący na oba bonusy muszą zatem spełnić bardziej rygorystyczny warunek pierwszej z promocji.

Nie mniej istotny jest czas złożenia wniosku. Promocja dodatkowa jest otwarta tylko do 15 kwietnia br. i to właśnie ten termin zainteresowani powinni traktować jako ostateczny. Spóźnialscy mają natomiast czas do końca sierpnia, wtedy jednak premia obejmie wyłącznie bonus pieniężny.

Kalendarium promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank-BP MOTOKARTA

i zyskaj dodatkową nagrodę o wartości co najmniej 400 zł- Edycja II”

do 15 kwietnia 2020 r.

 • wysłanie formularza kontaktowego o Citibank-BP Motokartę przez specjalną stronę oferty,
 • wysłanie wniosku o kartę kredytową na podstawie formularza po przeprowadzeniu rozmowy telefonicznej z konsultantem w trakcie której zostanie wybrana nagroda,
 • dostarczenie dokumentów dochodowych w ciągu 10 dni roboczych od dnia wysłania wniosku (niewymagane w tej promocji, ale niezbędne do otrzymania pełnej puli w ramach drugiej oferty)
 • zawarcie umowy o kartę kredytową.

dzień przyznania karty

 • aktywowanie karty poprzez nadanie kodu PIN

do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę

 • zalogowanie się przynajmniej raz do bankowości internetowej lub mobilnej

do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę

 • dokonanie transakcji bezgotówkowych* na kwotę łączną min. 500 zł

do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki

 • otrzymanie informacji o przyznaniu nagrody

do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymano informację o otrzymaniu nagrody

 • otrzymanie nagrody (sposób dostarczenia zależy od rodzaju nagrody)

Kalendarium promocji „Zyskaj do 720 zł z Kartą Kredytową Citibank-BP Motokarta”

do 31 sierpnia 2020 r.

 • złożenie wniosku o kartę kredytową Citibank-BP Motokarta,
 • podpisanie umowy o kartę kredytową

Dotyczy nagrody w wysokości do 600 zł

lub

 • złożenie wniosku o kartę kredytową Citibank-BP Motokarta,
 • dostarczenie dokumentów dochodowych,  
 • podpisanie umowy o kartę kredytową

Dotyczy nagrody w wysokości do 720 zł

każdy pełny okres rozliczeniowy następujący po zawarciu umowy o kartę

 • dokonanie transakcji bezgotówkowych* na kwotę min. 250 zł na stacjach benzynowych z logo BP w Polsce,
 • dokonanie transakcji bezgotówkowych* na kwotę min. 500 zł łącznie (w tej puli znajdują się również transakcje na stacjach benzynowych BP)

trzy dni po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego

 • możliwość zlecenia wypłaty nagrody w wysokości 20 zł (klient może także zsumować wypłaty kilku premii, ale zlecenie ich odbioru jest dostępne przez maksymalnie 13 okresów rozliczeniowych od uzyskania danej nagrody, co oznacza, że kwota zasilenia może wynieść maks. 240 zł)

trzy dni robocze od zlecenia wypłaty nagrody

 • zaksięgowanie nagrody na rachunku karty kredytowej

*Bank nie bierze pod uwagę transakcji zwróconych i transakcji szczególnych.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji

Klient, któremu uda się złożyć wniosek do 15 kwietnia i spełnić wymogi pierwszej z opisywanych promocji ma do wyboru cztery propozycje: karta podarunkowa BP SuperCard na 400 zł, karta prezentowa na 400 zł na zakupy do sklepów Lidl, e-Kod o wartości 400 zł na zakupy w serwisie Allegro lub smartfon LG K30 Dual Sim LMX320EMW o wartości 599 zł. Sposób ich przyznania opisuje regulamin promocji dostępny pod tym adresem.

Z kolei nagroda główna, jak nazywamy roboczo premię w wysokości do 720 zł, to pula całkowita miesięcznych nagród po 20 zł, które zostaną przyznane, jeśli klient spełni warunki dotyczące płatności na stacjach i w innych punktach handlowo-usługowych. Z tego wynika, że można się starać o nagrodę przez 36 miesięcy. Osoby, które nie dostarczyły dokumentu dochodowego, mają ten okres skrócony do 30 miesięcy, co obniża maksymalny zysk do 600 zł. Pozostałe zapisy regulaminu są dostępne pod tym adresem.

Co jeszcze warto wiedzieć o karcie Citibank-BP Motokarta?                         

Do tej pory brak opłat obowiązywał jedynie w jednej karcie kredytowej banku – Citi Simplicity, jednak Citibank-BP Motokarta została objęta takim samym przywilejem. Posiadacz rachunku nie zapłaci opłaty rocznej za jej obsługę. Trzeba się jednak liczyć z innymi opłatami:

 • wydanie karty dodatkowej – 0 zł
 • obsługa karty dodatkowej (opłata roczna) – 48 zł (4 zł/m-c),
 • prowizja za transakcję bezgotówkową – 0 zł,
 • transakcja gotówkowa – 8 proc. (min. 10 zł),
 • transakcja szczególna np. wypłata z bankomatu – 8 proc. (min. 10 zł)
 • przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN – 5,8 proc.

Nie można również zapominać o innych, dodatkowych parametrach, którymi cechują się karty kredytowe. Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni, a oprocentowanie 9 proc., które jest zastosowane, jeśli klient nie spłaci całego zadłużenia na czas.

Bank stawia też dodatkowe wymagania przed wnioskującymi o kartę kredytową, takie jak zatrudnienie w danej firmie od min. 3 miesięcy, dochód netto na poziomie nie niższym niż 1200 zł oraz ukończenie 18 lat.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Kwota, na która opiewają nagrody w ramach promocji, bez wątpienia robi wrażenie. Ponad 1000 zł (w przypadku wyboru smartfona pełna pula nagród wynosi 1319 zł) za dokonywanie płatności bezgotówkowych wydaje się opłacalnym interesem. Plusów w ofercie specjalnej jest kilka.

Jedną z zalet jest sama możliwość skorzystania z dwóch ofert jednocześnie. Większość okazji dla wyjadaczy wisienek posiada dopisek na końcu regulaminu – oferta nie łączy się z innymi promocjami banku. W tym przypadku jest inaczej. Dodatkowy punkt na rzecz Citi Handlowego można przyznać za powielające się warunki do spełnienia w obu promocjach. Zrealizowanie wymogu płatności bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł w ramach promocji dodatkowej może być uznane za spełnienie warunku promocji głównej, jeśli tylko klient część płatności zrealizuje na stacji BP. Plusem jest również możliwość skorzystania na ofercie przez klientów banku, którzy nie korzystają z karty, ale używają np. konta osobistego. Do worka z korzyściami dorzucić również można proste wymogi oferty dodatkowej. Klient dość szybko może uporać się z ich spełnieniem i liczyć na nagrodę.

Mówiąc o terminach, nie można jednak przymknąć oka na dość długi okres zbierania pełnej puli w ramach nagrody głównej tj. 720 zł. Pojedyncze zasilenie wynosi 20 zł, w rok można otrzymać 240 zł, a na całość nagrody trzeba pracować przez trzy lata. Trzeba również pamiętać o spłacie karty kredytowej na czas, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Zapisz się na newsletter „Prześwietlamy promocje”

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki