REKLAMA

Dni wolne od pracy w 2018 roku. Jak zaplanować urlop?

Weronika Szkwarek2017-11-12 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-11-12 06:00
Dni wolne od pracy w 2018 roku. Jak zaplanować urlop?
Dni wolne od pracy w 2018 roku. Jak zaplanować urlop?
fot. mizar_21984 / / YAY Foto

Dni wolne od pracy w 2018 roku wypadają dla pracowników dość korzystnie. Do odebrania będzie jeden dzień wolnego za święto wypadające w sobotę, a w pozostałych przypadkach uroczystości będą sprzyjały długim weekendom. 

Nowy Rok rozpocznie się w poniedziałek, dlatego też można zaplanować dłuższą przerwę weekendową, szczególnie jeśli nosimy się z zamiarem wzięcia urlopu między świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem. Święto Trzech Króli wypada w 2018 roku w sobotę, co oznacza, że za ten dzień będzie należało się pracownikom dodatkowe wolne.

W ramach przerwy związanej ze Świętem Pracy i świętem Konstytucji 3 maja można wykorzystać 3 dni wolnego i mieć tym samym tygodniową majówkę. Boże Ciało w 2018 roku wypada 31 maja, standardowo można pokusić się o dodatkowe wolne w piątek 1 czerwca i tym samym zafundować sobie łącznie 4 dni wolnego z rzędu.

Dni wolne od pracy w 2018 roku

Data

Dzień tygodnia

Nazwa święta

1 stycznia  

poniedziałek

Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki

6 stycznia  

sobota

Trzech Króli (Objawienie Pańskie)

1 kwietnia  

niedziela

Wielkanoc

2 kwietnia  

poniedziałek

Poniedziałek Wielkanocny

1 maja  

wtorek

Święto Pracy

3 maja  

czwartek

święto Konstytucji 3 maja

20 maja  

niedziela

Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)

31 maja  

czwartek

Boże Ciało

15 sierpnia  

środa

święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

1 listopada  

czwartek

Wszystkich Świętych

11 listopada  

niedziela

Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada poniedziałek ? (wolne nie dotyczy publicznych szpitali, ambulatoriów, aptek, nie obowiązują zasady ograniczenia handlu w niedzielę i święta)

25 grudnia  

wtorek

Boże Narodzenie (pierwszy dzień)

26 grudnia 

środa

Boże Narodzenie (drugi dzień)

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl

Tak zwane święto Matki Boskiej Zielnej będzie obchodzone 15 sierpnia, w środę - warto o nim pamiętać, planując wakacyjny urlop. O ile wcześniej złoży się wniosek urlopowy, można również liczyć na długi weekend w listopadzie. Wszystkich Świętych wypada w czwartek.

Dobre wieści płyną również do tych, którzy w związku ze świętami Bożego Narodzenia planują dłuższy urlop. Z uwagi na to, że dni wolne wypadają na wtorek i środę, można - biorąc trzy dni urlopu wypoczynkowego - spędzić tydzień poza pracą. 

Dni wolne od pracy w 2018 r. - długie weekendy

Podsumowując - długie weekendy można planować w związku z następującymi uroczystościami: Świętem Pracy, świętem Konstytucji 3 maja, Wszystkimi Świętymi i Bożym Narodzeniem. 

Należy pamiętać, że za święta, które wypadają w niedzielę, nie należy się pracownikom dodatkowy dzień wolny. Dlatego też Narodowe Święto Niepodległości nie wpłynie na plany plany urlopowe zatrudnionych. 

Przy okazji planowania urlopów i dni wolnych warto pamiętać też o niedzielach, które mogą zostać objęte zakazem handlu. Piszemy o tym w tekście "W te dni nie zrobisz zakupów w 2018 roku".

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tw-balbina
W "biednych" USA całkowita ilość dni wolnych z urlopem to 25
W "bogatej" Polsce całkowita ilość dni wolnych z urlopem to 36 a w Grecji 37.A co bogatego stać.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki