Disney dostanie 50 milionów dolarów odszkodowania za śmierć Carrie Fisher

Wytwórnia Disneya może dostać największe w historii odszkodowanie osobowe w tytułu śmierci aktorki Carrie Fisher – odtwórczyni roli księżniczki Lei w filmach z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Producent zabezpieczył się przed ewentualnym niewywiązaniem się Fisher z zobowiązań do udziału w realizacji kolejnych części.

Carrie Fisher
Carrie Fisher (FORUM)

Według źródeł serwisu Insurance Insider suma ubezpieczeniowa wynosi 41 mln funtów (50 mln dolarów). Wskutek śmierci aktorki, Disney będzie miał problem z realizacją IX części filmowej sagi – zdjęcia do VIII części już się zakończyły, a Fisher zdążyła nagrać swoje sceny.

Wypłata tak wysokiego świadczenia mogłaby uderzyć w wynik techniczny ubezpieczyciela – Lloyds of London – za 2016 r. w segmencie ubezpieczeń osobowych. Sprzedażą polisy zajmowała się spółka Exceptional Risk Advisors z siedzibą w New Jersey. Ciężar wypłaty będzie jednak obowiązkiem dostawcy ubezpieczenia – Lloydsa.

Exceptional Risk Advisors jest podmiotem zajmującym się pośrednictwem ubezpieczeniowym w segmencie premium. Jego działalność opiera się na sprzedaży polis ubezpieczeniowych na wysokie sumy, przekraczające nawet tę, na którą ubezpieczył się Disney. 

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 10 ~endi

ciekawe czy jej pracodawca ma z tym coś wspólnego ? w końcu 50 000 000 $ piechotą nie chodzi ...

! Odpowiedz
1 4 ~Klaus1234

~endi
Nie boisz się że twoje insynuacje są prawdziwe i ktoś z disneya czytając twój komentarz przestraszy się twojej przenikliwości i zrobi z tobą to co sugerujesz swoim nikiem.

! Odpowiedz
0 6 ~endi odpowiada ~Klaus1234

pytać wolno zawsze i o wszystko

! Odpowiedz
2 2 ~Dżejms odpowiada ~endi

Mogę udowodnić że nie wolno pytać. Zacznij pytać czy Żydzi robią lub robili coś złego. Zaraz zobaczysz czy wolno.

! Odpowiedz
0 2 ~Dżejms

Tutaj muszę się zgodzić - takie zakłady na to czy ktoś umrze są mocno wątpliwe. Za mniejsze kwoty zabijali ludzi. Tak sobie myślę czy to w ogóle powinno być dopuszczalne?

! Odpowiedz
0 0 ~asdf

50 mln to pewnie nie pokryje kosztów ewentualnych strat z dokręcania scen. Być może również zmieni grafik promocji. Także im by się raczej nie opłacało przy takiej superprodukcji walczyć o taką sumę.

! Odpowiedz
0 10 ~walsie

Ale parę milionów składki to nie mieli oporów przytulić?

! Odpowiedz
0 1 ~xxx

znajdą sobowtóra. W tych kolejnych częściach to i tak już tylko epizody z udziałem księżniczki

! Odpowiedz
0 8 ~eresz

Żyjemy w czasach, w których trzeba przemyśleć swoje nastawienie do ryzyka. Gra przeciwko bardzo nieprawdopodobnym zdarzeniom może już nie być taka opłacalna.

! Odpowiedz
0 5 ~Paw1

Widzialy galy co dawaly. Wiec w czym problem ?

! Odpowiedz