REKLAMA

Dimon: Bitcoin jest bezwartościowy

2021-10-12 07:40
publikacja
2021-10-12 07:40
Dimon: Bitcoin jest bezwartościowy
Dimon: Bitcoin jest bezwartościowy

"Moim osobistym zdaniem bitcoin jest bezwartościowy" - stwierdził Jamie Dimon, prezes JP Morgan Chase. To nie pierwsza tego typu wypowiedź szefa największego amerykańskiego banku. Tym niemniej jego firma oferuje klientom możliwość zainwestowania w kryptowalutę. "Nasi klienci to dorośli ludzie" - komentuje Dimon.

Jamie Dimon od lat sceptycznie wypowiada się na temat bitcoina. Mówił m.in. że bitcoin "to fatalny środek przechowywania wartości", "oszustwo" czy "złoto głupców". W poniedziałek, podczas dorocznego spotkania Institute of International Finance, powtórzył, że jego zdaniem bitcoin jest bezwartościowy.

Tymczasem od ponad roku JP Morgan oferuje klientom możliwość zainwestowania w kryptowalutę. "Nasi klienci to dorośli ludzie. Uważają inaczej. Tak właśnie powstają rynki" - stwierdził Dimon. "Jeśli chcą mieć dostęp do zakupu bitcoina, nie możemy im tego uniemożliwić, ale możemy im dać szansę robić to legalnie".

Obecnie bitcoin jest wyceniany na blisko 57 tys. dolarów, ponad 5 razy wyżej niż rok temu. Wszystkie btc w obiegu mają wartość rynkową przekraczającą bilion dolarów.

MKa

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (79)

dodaj komentarz
seamen
bitcoin będzie rósł tak długo jak rządy mu pozwolą,
wystarczy że więcej rządów zdelegalizuje bitcoin jak w chinach, albo wprowadzi obowiązek rejestracji właściciela każdego konta bitcoinowego - tam jest przeciez pełen rejestr transakcji od poczatku świata, to jest dopiero inwigilacja :-(
dario3
Czekam tylko kiedy Zieloni się pokapują ile energii jest marnowanej po to, by liczyć bezsensowne hashe. Ile największych kopalni (serwerowni) jest umiejscowionych przy kole podbiegunowym, by zminimalizować ogromne koszty chłodzenia i ile lodowców już nadtopili/stopili, by odprowadzić taką ogromną ilość energii. Przecież to pochłania Czekam tylko kiedy Zieloni się pokapują ile energii jest marnowanej po to, by liczyć bezsensowne hashe. Ile największych kopalni (serwerowni) jest umiejscowionych przy kole podbiegunowym, by zminimalizować ogromne koszty chłodzenia i ile lodowców już nadtopili/stopili, by odprowadzić taką ogromną ilość energii. Przecież to pochłania więcej energii niż np. cała Polska energetyka jest w stanie wyprodukować, ale tego nie widać. Natomiast Zieloni są tak tępi, iż tego nie widzą, bo nikt nie ścina drzew, nie dymi z tego powodu i nie da się do kart graficznych albo innych hashogeneratorów przywiązać.
Niektórzy co tu piszą nie mają o tym kompletnie pojęcia i nawet mylą kopanie kryptowalut z platformą BOINC, która służy do realizacji obliczeń naukowych jako wolontariusz, jednak wolontariat jest dla nich z pewnością obcy.
niezaleznosc
Bitcoin dopiero nabiera wartości. Chciałbym przypomnieć, czemu służą te "głupie obliczenia matematyczne". Wykorzystywane są miedzy innymi do celów naukowych. Na przyklad lekarstwa, szczepionki przeciw wirusom zagrażającym naszemu zyciu czy zdrowiu. Jak sobie wyobrazasz naukowca, ktory pracuje nad nowa szczepionka ? Siedzi Bitcoin dopiero nabiera wartości. Chciałbym przypomnieć, czemu służą te "głupie obliczenia matematyczne". Wykorzystywane są miedzy innymi do celów naukowych. Na przyklad lekarstwa, szczepionki przeciw wirusom zagrażającym naszemu zyciu czy zdrowiu. Jak sobie wyobrazasz naukowca, ktory pracuje nad nowa szczepionka ? Siedzi i kazdego kto podejdzie kuje strzykawka i patrzy co sie stanie ?! Nie, raczej nie. Potrzebneu sa do tego skomplikowane dzialania mamatyczne, ktore ma w glowie ale musi je przeniesc do rzeczywistosci i zbudowac to na czym mu zalezy jak na przyklad samolot. a.Słyszałem, że pewien bogaty pan inwestuje bardzo duzo pieniedzy w wynalezienie szczepionki, ktora mialaby wydluzyc zycie czlowieka, a chyba kazdy wie co jest najcenniejsze w naszym zyciu. Nasze zycie. Dzieki technologii blockchains czlowiek moze szybciej odkrywac. Bitcoin jest nagroda dla tych ktorzy moga tworzyc te obliczenia ktore sa wykorzystywane do celiow badawczo naukowych.
atari65xe
I to jest właśnie poziom wiedzy bitcoinowych "inwestorów" ... Tak się składa, że obliczenia w trakcie kopania bitcoina nie służą niczemu pożytecznemu. Niby jak liczenie SHA256 miałoby się do czegokolwiek przyczynić ? To jest tylko automatycznie regulowany poziom trudności (im większy hashrate skierowany na wydobycie tym I to jest właśnie poziom wiedzy bitcoinowych "inwestorów" ... Tak się składa, że obliczenia w trakcie kopania bitcoina nie służą niczemu pożytecznemu. Niby jak liczenie SHA256 miałoby się do czegokolwiek przyczynić ? To jest tylko automatycznie regulowany poziom trudności (im większy hashrate skierowany na wydobycie tym trudniejsze obliczenia) wydobycia bloku.
pyton112 odpowiada atari65xe
Kolejny który nie zdążył kupić i teraz żal gryzie
jas2 odpowiada pyton112
Atari ma rację. Te obliczenia niczemu nie służą.

Ale... przyczyniają się pośrednio do rozwoju techniki obliczeniowej, podobnie jak bezsensowne gry 3d przyczyniają się pośrednio do rozwoju oprogramowania samochodów autonomicznych.
tysiak35
Bitcoin jest jak wódeczka i papierosy , prohibicja nie zadziała ,
anty12
Tym bardziej trzeba dokupic, skoro taki geniusz tak mowi :D
broiniac
Cebulki tulipanów też miały zejście swego czasu.
Może tym razem jednak możemy spodziewać się innego rezultatu :-)
specjalnie_zarejstrowany1
Oczywiscie że na tym forum nie może zabraknąć cebularzy. Pytanie co taki chłop małorolny wie o matematyce i ekonomii?

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki