Deficyt budżetu po sierpniu niższy niż po lipcu

2020-09-16 08:30
publikacja
2020-09-16 08:30
fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Deficyt budżetu państwa po sierpniu będzie niższy niż po lipcu o prawie 3 mld zł - powiedział wiceminister finansów Sebastian Skuza podczas posiedzenia Podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu

„Według bardzo wstępnych szacunków, deficyt będzie niższy niż po lipcu, to może być nawet o ponad 2, prawie 3 mld zł. Tyle mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy. To jest kwestia dni. Myślę, że ta kwota, że o około 3 mld zł deficyt mniejszy, nie powinna się znacznie zmienić” - powiedział Skuza.

Po lipcu deficyt budżetu wyniósł 16,3 mld zł.

„Nie mogę podać ostatecznych danych, ale te dochody, akurat i z VAT, i akcyzy w ostatnim miesiącu się odbudowują. Myślę, że już po sierpniu będą mógł pokazać, tak jak i lepszy wynik budżetu państwa, to myślę, że również o wyższych dochodach z VAT będę mógł powiedzieć” – powiedział Skuza.

(PAP Biznes)

pat/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
marxs
zadłużenie publiczne wzrosło w I półroczu o ponad 216 mld zł i rosło w tempie 1200 mln zł na dobę ,50 mln zł na godzinę i 1 mln zł na minute i to by było na tyle jeśli chodzi o "sukcesy" gospodarcze PISiów
meryt
Sukces gospodarczy Niemiec to wzrost długu o 217,8 mld euro.

"Bundestag zgodził się w czwartek na zaciągnięcie w bieżącym roku przez państwo nowych kredytów w rekordowej łącznej kwocie 217,8 mld euro."
marxs odpowiada meryt
co wolno wojewodzie to.......
ps.to takie obrazowe wytłumaczenie różnicy między Niemcami a PISią Republiką Rad
sturmbannfuhrer_brunner odpowiada meryt
A ile to jest do ich PKB i jakie nadwyżki budżetowe generowali przez ostatnie lata, począwszy od np. 2012? :)

Korzystając z okazji ponowię frapujące wszystkich pytanie:

Silvio, kto nauczył cię pisać i czytać, jakie jest twoje formalne wykształcenie i ile kosztuje nas podatników ta twoja grafomania? :)
jas2 odpowiada marxs
Mamy własną walutę, więc nam też wolno.
adamtw odpowiada sturmbannfuhrer_brunner
Akurat obiektywnie mowiac Niemcy pomimo nadwyzek budzetowych mieli wiekszy dlug publiczny do swojego PKB niz Polska...
sturmbannfuhrer_brunner odpowiada adamtw
Oprócz tego Niemcy produkują też Mercedesy. Które są drogie.
meryt odpowiada marxs
"IV rozbiór Polski – sformułowanie używane przez historiografię polską oraz przez publicystykę polską i rosyjską dla podziału terytorium państwa polskiego po jego upadku w 1939 roku w wyniku współdziałania dyplomatycznego i militarnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i III "IV rozbiór Polski – sformułowanie używane przez historiografię polską oraz przez publicystykę polską i rosyjską dla podziału terytorium państwa polskiego po jego upadku w 1939 roku w wyniku współdziałania dyplomatycznego i militarnego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i III Rzeszy"
meryt odpowiada sturmbannfuhrer_brunner
sturmbannfuhrer_brunner "
Silvio, kto nauczył cię pisać i czytać, jakie jest twoje formalne wykształcenie i ile kosztuje nas podatników ta twoja grafomania? :)"

Źródło:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Minimalne-wynagrodzenie-wzrosnie-do-2-8-tys-zl-Rzad-przyjal-projekt-7962201.html
adamtw
Patrzac na wyniki budzetu naprawde chylibym glowe przed tak zarzadzanym krajem, ale pytanie sie nasuwa samo - jakim cudem deficyt budzetu ponizej 20 mld zl - kiedy rzad rozdal z tarczy 100 mld PLN oraz zanotowano przyrost dlugu publicznego o 200 mld PLN przy jednoczesnym spadku stop procentowych? https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zadluzenie-Patrzac na wyniki budzetu naprawde chylibym glowe przed tak zarzadzanym krajem, ale pytanie sie nasuwa samo - jakim cudem deficyt budzetu ponizej 20 mld zl - kiedy rzad rozdal z tarczy 100 mld PLN oraz zanotowano przyrost dlugu publicznego o 200 mld PLN przy jednoczesnym spadku stop procentowych? https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zadluzenie-Polski-wzroslo-w-tym-roku-o-ponad-200-mld-zl-7959933.html

Powiązane: Budżet 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki