Darmowe dostawy Allegro Smart przedłużone. Rekordzista zaoszczędził 6,2 tys. zł

Darmowa dostawa zamówień w ramach Allegro Smart została przedłużona o kolejny miesiąc. Z usługi korzysta 2 mln użytkowników. Rekordzista na bezpłatnym doręczeniu paczek zaoszczędził 6,2 tys. zł.

Darmowe dostawy w ramach Allegro Smart przedłużone o kolejny miesiąc
Darmowe dostawy w ramach Allegro Smart przedłużone o kolejny miesiąc (Allegro)

Allegro przedłuża darmową dostawę zakupów w ramach pakietu Smart o kolejne 30 dni. Będzie to już trzeci miesiąc bezpłatnego wysyłania towarów na platformie sprzedażowej. Z usługi korzysta 2 mln użytkowników, przeczytamy w komunikacie prasowym Allegro. Od 18 marca na kosztach dostawy klienci zaoszczędzili ponad 200 mln zł.

- W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, jako najczęściej wybierana platforma zakupowa w Polsce, bierzemy na siebie społeczną odpowiedzialność. Udostępniamy Allegro Smart! za darmo dla każdego klienta przez kolejny miesiąc, aby nadal wspierać tych, którzy ze względu na obecną sytuację przestrzegają zasad dystansu społecznego - mówił François Nuyts, prezes Allegro.

Pierwszy miesiąc darmowych dostaw Allegro wprowadziło 17 marca, w początkowej fazie pandemii koronawirusa w Polsce. Miesiąc później w kwietniu platforma sprzedażowa przedłużyła bezpłatne zamówienia o kolejne 30 dni.

- Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, zaoszczędził 6,2 tys. zł na dostawach - przeczytamy w notce prasowej Allegro przesłanej do redakcji.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 9 pazdzioch_indastries

do allegro smart dopłacają przdsiębiorcy, dlaczego?
Żeby właczyć allegro smart trzeba mieć ceny przesyłek takie jakie chce allegro np. paczkomat za max 8,99zł Myślicie że ktoś kto sprzedaje ma takie ceny przesyłek? może promil sprzedawców którzy ślą setki paczek dziennie, reszta dopłaca do tego z własnej kasy.

! Odpowiedz
0 11 1zed2

dobry jesteś - nie mam pojęcia ale się wypowiem.... jeśli sprzedasz coś przez allegro to i paczkę do paczkomatu nadajesz za pośrednictwem allegro i wtedy masz cenę wysyłki do paczkomatu 8.99.

! Odpowiedz
2 1 pazdzioch_indastries odpowiada 1zed2

Tak jestem dobry bo umiem czytać.
Najpierw trzeba zaoferować cenę przesyłki taką jak chce allegro, wtedy można włączyć smart, jak ktoś kupi poniżej 40zł to nie łapiesz się na smart i pokrywasz różniecę z własnej kieszeni.

! Odpowiedz
0 3 1zed2 odpowiada pazdzioch_indastries

bredzisz chłopie. Jak sprzedasz cos ponizej 40 pln to wejdz w sprzedany przedmiot i wybierz tam "nadaj przesyłkę inpost" - przeniesie cie do managera paczek inpost i jak zaimportujesz sprzedany z allegro towar to za przesyłkę do paczkomatu zapłacisz dokładnie 8,99, tyle ile wymusza allegro.

! Odpowiedz
2 18 karbinadel

Rekordzista zapewne należy do tych wybitnych myślicieli, którzy kupują prawie codziennie u tego samego sprzedawcy towar za 40 zł wymagane przez Smart, i każe sobie od razu wysłać. Normalnie by kupił raz na tydzień za dwie stówy, i sprzedawca miałby pięć razy mniej roboty i zużył pięć razy mniej materiałów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 kryzysio

Niestety czasami trzeba takie pudło wyrywać kawałkami z paczkomatu jak kurier wciśnie butem na siłę.

! Odpowiedz
1 0 sammler

No nie wiem właśnie jak on to zrobił. Chyba że mu zsumowali z dwóch lat, kiedy już program obowiązuje (mniej więcej). Ja mam ok. 850 zł oszczędności wg profilu w systemie. Co prawda kupuję prawie wszystko na Allegro (poza żywnością, choć i tu są wyjątki, np. kawa z lokalnych palarni), ale i tak mam wrażenie, że system zliczył mi oszczędności z poprzedniego roku obowiązywania programu (jakieś 550 zł) z obecnymi.

6200 zł daje dziennie (252 dni robocze) 24,6 zł, czyli 2-3 przesyłki. DZIENNIE. Może gdyby cała spora rodzina korzystała z jednego konta, to jeszcze (sam czasami kupuję coś matce i wysyłam do jej paczkomatu), ale dla jednej osoby?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 1zed2 odpowiada sammler

system sumuje oszczędności za cały czas korzystania z programu

! Odpowiedz
0 0 sammler odpowiada 1zed2

Tak mi się właśnie wydawało.

! Odpowiedz
20 7 enthe

Nie kupuję na allegro, liczy się tylko aliexpress.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne