Dania: redukcja zasiłków dla imigrantów

W Danii weszła od wtorku w życie redukcja zasiłków przyznawanych uchodźcom i innym imigrantom. Dotknie to imigrantów, którzy mieszkają w Danii mniej niż przez ostatnie siedem lat.

Kopenhaga
Kopenhaga (thetaXstock)

Zasiłek integracyjny został zmniejszony do poziomu stypendiów studenckich. Osoba dorosła bez dzieci na utrzymaniu otrzyma teraz niespełna 6 tys. koron miesięcznie (ok. 800 euro) o 45 proc. mniej niż dotychczas.

Zachętą do uczenia się przez imigrantów języka duńskiego ma być dodatek w wysokości 1,5 tys. koron do zasiłku integracyjnego, przyznawany po zdaniu egzaminu językowego.

Nowy duński rząd premiera Larsa Lokke Rasmussena nie ukrywa, że chce doprowadzić to tego, by Dania stała się mniej atrakcyjna dla azylantów. Lewicowa opozycja zarzuca rządzącym, że ich działania prowadzą jedynie do zubożenia uchodźców i uniemożliwiają ich integrację.

W proteście przeciwko decyzjom władz gazeta "Politiken" zorganizowała wspólnie z organizacją pomagającą uchodźcom zbiórkę pieniędzy dla dzieci uchodźców.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. o azyl w Danii wystąpiły 5174 osoby; w tym samym okresie poprzedniego roku było to 5595 osób.(PAP)

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~CoZaBzdura

Wytłumaczcie mi jedno jak można dawać komuś kasę na nic???

! Odpowiedz
6 4 ~glon

w Danii sa imigrancji Solidarnosciopwi, wielu znich jak przyjechalo przed 89 roku to jeszcze roboty sie nie chycilo. Fakt sa juz w wieku emerytalnym. I tak zycie zlecialo, chodz 20 lat temu przyjezdzali do PL i byli Panami, dzis to szara masa, w PL niczym nie zaszpanuja. Tacy Polacy najbardziej protestuja podpinajac sie ze sa obywatelami Danii bo maja ich paszport.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ola

Prawda.

! Odpowiedz
0 10 ~molo

takie pieniądze za nic a w naszym kraju jak stracisz prace a nie przerobiłeś roku to nikt ci nie da ani grosza. A w Danii za nic nie robienie tyle kasy.

! Odpowiedz
0 13 ~Bob

Nie do końca za nic, musisz być muzułmaninem i to najlepiej a Afryki. Wtedy ci się należy.

! Odpowiedz
0 10 ~glon odpowiada ~Bob

Zasilki w DK sa OK dla wspomnianych muzulmanow, bezrobotnych z pieciorgiem dzieci.
Najlepiej by byl czarny, bo woowczas przy jakiej kolwiek odmowie ow czarny murzyn bezrobotny i bez ochoty do pracy bedzie krzyczal ze gmina i jej pracownicy sa rasitami i dyskryminuja czarnych. A to zabronione.
Wowoczas gmina nie wyrzuci ich na bruk. Dostaja mieszkanie, zasileczki i wszelkiego rodzaju inne zasilki. Roznica miedzy pracujacym a bezrobotnym jest tak mala ze na dzien dzisiejszy nie oplaca sie zdzierac butow.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Olka

Trzeba im tam na miejscu w afryce stworzyć miejsca pracy,brać od nich banany a dawać im np. maszyny -tylko taka pomoc ma sens

! Odpowiedz
1 5 ~ekonomista

Ile bananów muszą dać a jedną maszynę ? W tym przeliczniku tkwi problem.

! Odpowiedz
0 0 ~tttty odpowiada ~ekonomista

Tyle ile potrzeba do uprawiania bananów plus coś na przeżycie :) Stara zasada kolonializmu - stosowaniu także w naszym kraju

! Odpowiedz
0 24 ~Kleszcz

Niemcy twierdzą, że przyjmą ponad 800 tys imigrantów i podobno się z tego cieszą. Jednocześnie nie chcą wpuszczać tych imigrantów do Niemiec. Robią wszystko by rozlokować swoich a także nowo przybyłych do państw europy środkowo-wschodniej. Merkel już mówiła by zasiłki wypłacane imigrantom były w całej UE takie same. Co to oznacza, że kupa tych imigrantów może przyjechać do Polski. Po pierwsze Niemcy forsują prawo nakazujące przyjęcia tychże uchodźców(dyktat, szantaż), po drugie w państwach europy-środkowej jest taniej.( za 1200 euro miesięcznie w Polsce można całkiem dobrze żyć, a przecież mieszkania też mają im załatwić za darmochę. Ciekawe co na to ludzie, którzy pobrali kredyty?) Do tego dochodzą głosy z Francji, Austrii, które tylko zacierają ręce by pozbyć się ich i przerzucić ich w ten rejon europy. Dlaczego tak się dzieję. Proste: Ci ludzie w większości nie chcą pracować(obciążenie dla budżetu). Wzrost konfliktów na tle religijnym i kulturowym. Wzrost przestępczości(Szwecja lider pośród państw gdzie dokonuje się najwięcej gwałtów) Niezadowolenie społeczne Autochtonów, przekłada się na coraz słabsze wyniki partii. Dlatego tak mocno Niemcy nalegają by państwa takie jak Polska, Czechy, Węgry, Słowacja otworzyły granicę dla tych imigrantów. Trzeba temu szaleństwo powiedzieć stanowcze NIE!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
DKK -0,28% 0,6049
2020-05-25
USD/DKK -0,06% 6,8361
2020-05-26 01:55:56

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil