Dania: 16-latka oskarżona o planowanie zamachów na szkoły

16-letnia Dunka została oskarżona o planowanie terrorystycznego ataku na dwie szkoły w Kopenhadze, w tym żydowską - poinformowała we wtorek policja. Aresztowano również jej 24-letniego przyjaciela, który - według mediów - walczył swego czasu w Syrii.

Dania: 16-latka oskarżona o planowanie zamachów na szkoły
Dania: 16-latka oskarżona o planowanie zamachów na szkoły (fot. Balefire9 / YAY Foto)

Po przesłuchaniu obojga prokurator powiedział agencji AP, że podejrzani kupili chemikalia do produkcji materiałów wybuchowych w celu przeprowadzenia zamachów.

Według duńskiej stacji telewizyjnej TV2 dziewczyna niedawno przeszła na islam. Aresztowano ją 13 stycznia, a jej przyjaciela dzień później. Obydwoje nie przyznają się do winy.

Duński wywiad poinformował, że w związku z ich aresztowaniem nie planuje się w kraju podwyższenia zagrożenia bezpieczeństwa. W lutym 2015 roku wprowadzono w Danii "poważne" zagrożenie bezpieczeństwa w związku z zamachem na kawiarnię w Kopenhadze i synagogę. Sprawca, Duńczyk palestyńskiego pochodzenia, zabił dwie osoby, a pięć ranił. (PAP)

jo/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Piotrex

Co islam robi ludziom z mózgiem!

! Odpowiedz
0 2 ~kappa

biały duńczyk i biała Dunka???

! Odpowiedz
0 6 ~endi

Moim zdaniem wiek odpowiedzialności cywilno - karnej winien być obniżony i to bardzo znacznie , 16-to latek to kiedyś był dzieckiem , dzisiaj to jest już wycwaniona , wyrachowana , kuta na cztery łapy osoba dorosła

! Odpowiedz
0 5 ~bandit

podobno w polsce masowo zatrzymuja rolników którzy maja w magazynach za duzo saletry amonowej. No i chyba zamkną azoty w puławach i policach. Chyba że bedą robić "siatkie". A tak na poważnie, kraje skandynawskie maja potężny problem. Myslę, że islamska rozróba zacznie się w szwecji, danii, finlandii. Kto tam był ostatnio i pojeżdził po różnych rejonach tych państw, wie co mówię. Rodowici mieszkańcy boja się wszystkiego i wszystkich, którzy maja ciut ciemniejsza skórę i czarne włosy. Albo jedni pękną, albo drudzy.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 16 ~zasada_wzajemności

Dlatego przejście na islam powinno być karane śmiercią.

! Odpowiedz
2 18 ~grzyb

Kiedyś wg starej dobrej szkoły o wielowiekowej tradycji solidne lanie pasem w 99% przypadków by pomogło; w obecnym nowoczesnym świecie nawet nie wolno spróbować; no to mamy co mamy.

! Odpowiedz
4 6 ~cogito

... a jeszcze wczesniej ludzi kamieniowali za cudzolostwo - zreszta wciaz to robia, np. w Arabii Saudyjskiej. Ogolnie w pasntwach islamskich wiecej sie bije dzieci/kobiety - wiec nie p..rz glupot moze

! Odpowiedz
0 4 ~MacGawer odpowiada ~cogito

Jak wychowane bezstresowo "pokolenie Y" przejmie władzę to pogadamy o przewadze nowej szkoły nad starą. Na razie oglądajmy efekty rządów "miłości, pokoju i rock'n'rolla" pokolenia '68 w zachodniej Europie, to ten sam sort.

16-to letnia si...sa zadaje się z podejrzanym 24-ro latkiem i rodzice mają na to patrzeć obojetnie. Takie rzeczy tylko w politpoprawnie wytresowanych społeczeństwach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~grzybstaryarejary odpowiada ~cogito

.... i kto kogo kolonizuje obecnie.....? :)

! Odpowiedz
0 17 ~Ja

Duńczyk tak tak

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil