REKLAMA

Dallas Cowboys najbogatszym klubem sportowym w rankingu „Forbesa”

2016-07-14 12:45
publikacja
2016-07-14 12:45

Nie piłka nożna, nie koszykówka, a futbol amerykański. Drużyna reprezentująca tę ostatnią dyscyplinę znalazła się na czele rankingu najbogatszych klubów sportowych „Forbesa”. Dallas Cowboys, bo o nich mowa, według wyliczeń magazynu są warci cztery miliardy dolarów.

fot. Mark Greenwood / / FORUM

Pierwszy raz w pięcioletniej historii zestawienia najwięcej wartych ekip na jego czele znalazła się drużyna futbolu amerykańskiego. Do tej pory dominowały kluby piłkarskie. Dziennikarze „Forbesa” wyliczyli, że w ciągu roku wartość Dallas Cowboys wzrosła o 25 proc. Drużynie NFL depczą po piętach ekipy Primera Divison – na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny triumfator rankingu Real Madryt (warty 3,65 miliarda dolarów), a na trzecim – FC Barcelona (3,55 miliarda).

Tuż poza podium, z wynikiem 3,4 miliarda dolarów, znalazła się drużyna baseballu New York Yankees. Na piątym miejscu uplasował się triumfator edycji rankingu z 2011 i 2012 roku – Manchester United. „Forbes” wycenił wartość Czerwonych Diabłów na 3,32 miliarda dolarów. Najbogatszą ekipą NBA są sklasyfikowani na siódmym miejscu New York Knicks (3 miliardy dolarów).

Futbol amerykański dominuje także pod względem liczby klubów tej dyscypliny, które znalazły się w rankingu. Z 50 najbogatszych drużyn 27 stanowią właśnie zespoły NFL. Średnia wycena klubów, które znalazły się w zestawieniu to 2,2 miliarda dolarów – nastąpił tym samym niemal 25-proc. wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Ktoś
Bardzo istotna informacja - dzięki bankier.pl
~JA6969 odpowiada (usunięty)
No fakt. Dzwonek gdzieś bije tylko...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki