REKLAMA

Dadelo planuje debiut na GPW w grudniu 2020 roku

2020-11-25 12:40
publikacja
2020-11-25 12:40
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Dadelo, spółka z grupy Oponeo.pl, zajmująca się sprzedażą online rowerów i akcesoriów rowerowych, planuje jeszcze w grudniu 2020 roku wejście na warszawską giełdę - poinformowała PAP Biznes rzecznik prasowy Oponeo.pl Monika Siarkowska.

"Mamy nadzieję, że prospekt zostanie zatwierdzony przez KNF w terminie, który pozwoli jeszcze w grudniu na debiut Dadelo" - powiedziała rzecznik Oponeo. pl, do którego należy Dadelo.

W związku z planowaną ofertą publiczną Dadelo złożyło we wrześniu prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

Dadelo prowadzi sprzedaż online przez sklep internetowy działający pod marką centrumrowerowe.pl. W ofercie znajduje się ok. 12 tys. produktów.

W okresie 12 miesięcy zakończonych 30 czerwca 2020 r. Dadelo obsłużyło ponad 170 tys. zamówień internetowych.

Spółka zamierza kontynuować rozwój działalności w obszarze handlu w segmencie e-commerce, dążąc do poszerzenia swojej oferty, zwiększenia bazy klientów i przychodów ze sprzedaży.

Celem strategicznym spółki jest wzrost udziału rynkowego do poziomu 10 proc. w perspektywie średnioterminowej (3-5 lat). Obecnie Dadelo szacuje na ok. 1 proc. swój udział na rynku sprzedaży rowerów, części i akcesoriów rowerowych oraz odzieży rowerowej, sprzedawanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i poprzez sprzedaż elektroniczną.

W pierwszej połowie 2020 r. przychody spółki wyniosły 33 mln zł (wzrost o 113 proc. rdr), a wynik EBITDA 3,5 mln zł, co oznacza ok. 10-krotny wzrost rdr. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki