REKLAMA

DM BZ WBK podnosi rekomendację dla Energi do "kupuj", podtrzymuje "sprzedaj" PGE, Tauron, Eneę

2016-11-24 09:13
publikacja
2016-11-24 09:13

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 22 listopada, podwyższyli rekomendację dla Energi do "kupuj" z "trzymaj" i podtrzymali zalecenie "sprzedaj" dla PGE, Tauronu i Enei.

Cena docelowa dla Energi została podniesiona do 10,2 zł z 9,2 zł wcześniej. Wycena PGE została obniżona o 29 proc. do 7,2 zł, Tauronu o 18 proc. do 2,31 zł, a Enei o 26 proc. do 6,6 zł.

"Nie zmieniło się dużo w temacie polskiej energetyki - dywidend nie ma, prawa mniejszościowych inwestorów są zagrożone, zwiększa się obciążenie wydatkami inwestycyjnymi (nakłady na BAT)" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazali, że od sierpniowego raportu DM BZ WBK kursy spółek energetycznych spadły średnio o 21 proc., zachowując się znacząco gorzej od rynku.

"Sugerujemy zajęcie długiej pozycji na akcjach Energi, najtańszej polskiej spółki energetycznej, z najmniejszą ekspozycją na wytwarzanie" - czytamy w raporcie.

DM BZ WBK nie spodziewa się w najbliższych latach wypłaty dywidendy z Tauronu, Enei i Energi.

"Zakładana stopa dywidendy na poziomie 2,6 proc. w przypadku PGE nikogo nie zadowoli" - podał DM BZ WBK.

Analitycy prognozują, że w 2017 roku EBITDA grupy PGE spadnie o 9 proc. rdr do 5,7 mld zł.

"Wyniki PGE trochę się poprawiły po słabej pierwszej połowie roku, ale zmniejszająca się marża w wytwarzaniu i brak rekompensat KDT powinny obniżyć EBITDA spółki w przyszłym roku" - czytamy.

DM BZ WBK szacuje, że Energa wypracuje w przyszłym roku prawie 2 mld zł EBITDA, porównywalnie rok do roku. Wynik EBITDA Enei może wynieść 2,36 mld zł wobec 2,39 mld zł prognozowanych na ten rok, a Tauron może - według prognoz brokera - zanotować w 2017 roku 3,13 mld zł EBITDA wobec 3,17 mld zł w 2016 roku. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~silas
Gdzie można przeczytac ten raport?

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki