REKLAMA
WAŻNE

DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji Sanoka do 19 zł, nadal rekomenduje "trzymaj"

2020-05-26 14:18
publikacja
2020-05-26 14:18
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 14 maja, obniżyli 12-miesięczną cenę docelową akcji Sanoka do 19 zł z 23,40 zł wcześniej i nadal zalecają trzymanie akcji tej spółki. Obecna cena docelowa daje 60 proc. potencjał wzrostu kursu akcji Sanoka.

W dniu wydania raportu kurs akcji Sanoka wynosił 11,80 zł.

"Zdajemy sobie sprawę, że obecny kurs akcji spółki może być postrzegany jako odpowiednia okazja do inwestycji, jednak zważywszy na nieprzewidywalną naturę obecnego kryzysu (m.in. trudne do przewidzenia tempo powrotu do normalności i niewykluczona druga fala epidemii) raczej wstrzymalibyśmy się na razie od większych zakupów. Z drugiej strony nie dostrzegamy większych zagrożeń dla płynności finansowej Sanoka, o ile będzie postępował proces „odmrażania” w gospodarce" - napisano w raporcie DM BOŚ.

Analitycy DM BOŚ zwracają uwagę, że obecny kryzys jest bezprecedensowy i nieprzewidywalny, a jego negatywny wpływ na segment motoryzacyjny spółki, który w 2019 roku odpowiadał za 60 proc. przychodów, jest wyjątkowo silny.

Producenci samochodów pozamykali swoje fabryki i punkty sprzedaży na czas pandemii zgodnie z wprowadzonymi nakazami kwarantanny i dystansu społecznego. Jednocześnie wśród potencjalnych nabywców widoczna jest tendencja wstrzymywania się od większych zakupów z uwagi na niepewną sytuację w gospodarce i w szczególności na rynku pracy.

"Obniżamy nasze prognozy wyników finansowych Sanoka uwzględniając wpływ pandemii. Nasza prognoza całorocznych przychodów i EBITDA na 2020 rok maleje odpowiednio o 22 i 41 proc. do 868,8 mln zł i 53,7 mln zł i spodziewamy się wyniku netto i wyniku operacyjnego w bieżącym roku poniżej 0" - napisano w raporcie.

Zdaniem DM BOŚ, najbardziej powinny ucierpieć wyniki finansowe za drugi kwartał i prognozują w tym okresie 65 proc. spadek rdr przychodów segmentu motoryzacyjnego.

EBITDA w drugim kwartale może osiągnąć ledwie 6 mln zł (-71 proc. rdr).

"Oczekuje się, że rynek motoryzacyjny zaliczy najniższy poziom w drugim kwartale, natomiast spodziewamy się silnego odbicia w górę w następnych kwartałach. Jednakże zakładamy, że przychody segmentu motoryzacyjnego spółki powrócą na dawny poziom (sprzed kryzysu) nie wcześniej niż w połowie 2021 roku. Ponadto oczekujemy, że na koniec 2020 roku wskaźnik dług netto do EBITDA zbliży się niebezpiecznie do 3,5x, a jest to poziom, który może być zbliżony do kowenantów bankowych" - napisano w raporcie.

Sanok nie podaje informacji o kowenantach, ale analitycy DM BOŚ nie wykluczają, że spółka będzie zmuszona do podjęcia negocjacji z bankami, chociaż nie sądzą, żeby w obecnych okolicznościach banki robiły problemy.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BOŚ dla Sanoka. Jej autorem jest Tomasz Rodak. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 15 maja, o godzinie 7:50.

W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36219017_Sanok_RC_14_RP_57_2020_DM_BOŚ disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki