REKLAMA

DM BDM obniżył cenę docelową akcji CD Projekt do 167 zł, a rekomendację do "redukuj"

2021-06-28 07:40
publikacja
2021-06-28 07:40
DM BDM obniżył cenę docelową akcji CD Projekt do 167 zł, a rekomendację do "redukuj"
DM BDM obniżył cenę docelową akcji CD Projekt do 167 zł, a rekomendację do "redukuj"
/ CD Project

Analitycy Domu Maklerskiego BDM w raporcie z 21 czerwca obniżyli cenę docelową akcji CD Projekt do 167 zł z 315 zł poprzednio, a rekomendację do "redukuj" z "kupuj".

W dniu wydania raportu kurs akcji CD Projekt wyniósł 183,9 zł. W piątek na zamknięciu sesji za akcję spółki płacono na GPW 179,72 zł.

W ocenie analityków, wyniki pierwszego pełnego kwartału po długo wyczekiwanej premierze „Cyberpunka 2077” okazały się znacznie gorsze od rynkowych oczekiwań, a w związku z brakiem powrotu gry do PS Store przez większą cześć tego kwartału i dalszym spadkiem zainteresowania produktem - wyniki drugiego kwartału zapowiadają się równie słabo.

Analitycy spodziewają się, że wraz z powrotem jednego z najważniejszych kanałów sprzedaży, wyniki spółki w trzecim kwartale zaczną się powoli odbudowywać, jednak poziomy te wciąż nie uzasadniają obecnej wyceny dewelopera. Autorzy raportu zakładają także przesunięcie wydania trybu multiplayer.

"Jeszcze przed debiutem gry CP2077 słyszeliśmy od spółki zapewnienia o tym, iż powstanie wersja multiplayer do tego tytułu, która będzie osobną grą AAA. (...) W naszej ostatniej rekomendacji prognozowaliśmy debiut tej wersji pod koniec 2022 roku. Aktualnie zakładamy, że w kolejnych latach spółka skupi się na rozwijaniu uniwersalnego silnika/narzędzi, które pozwolą jej znacznie szybciej adaptować swoje produkcje do wersji multiplayer. Ponadto mając na uwadze brak doświadczenia Redów z tak rozbudowanym trybem wieloosobowym, spodziewamy się, że chcąc zminimalizować ryzyko kolejnej nieudanej premiery (pełnej wielu problemów) debiut pełnoprawnej gry multiplayer nastąpi dopiero po wydaniu kolejnej części Wiedźmina. Przesunięcie to ma wpływ na spadek atrakcyjności wskaźników na lata 2021-2023" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. Autorem raportu jest Krzysztof Tkocz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 21 czerwca o godzinie 8.00.

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu wraz z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

doa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Do pobrania

39667206_CD Projekt 20210621 Redukuj 167 PLN.pdfpdf
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Gry komputerowe

Komentarze (4)

dodaj komentarz
fundinvestments
Rynek OSZCZAŁ rekomendację DM BDM
maniek1111
Kto płaci tym cwaniakom od rekomendacji . Najpierw naganiają , zawyżając cenę z kierunkiem - kupuj. A jak dopną swego , naciągając dużo zwykłych akcjonariuszy , nagle jak już nastąpią duże spadki , nagle zmieniają pozycję w odwrotnym kierunki i robią wszystko by jak najwięcej akcjonariuszy wyprzedało ze stratą Kto płaci tym cwaniakom od rekomendacji . Najpierw naganiają , zawyżając cenę z kierunkiem - kupuj. A jak dopną swego , naciągając dużo zwykłych akcjonariuszy , nagle jak już nastąpią duże spadki , nagle zmieniają pozycję w odwrotnym kierunki i robią wszystko by jak najwięcej akcjonariuszy wyprzedało ze stratą i podtrzymują rekomendacje negatywne.tak długo, dopóki mają chętnych na sprzedaż ze stratą . Jak różne , grube ryby się tanio obłowią to sytuacja zmienia się i wydają rekomendacje pozytywne do - kupuj.( Tak wygląda ze te DM wydające rekomendacje są opłacane przez te grube ryby) Prokuratura powinna się zająć tymi DM które wydają tak niekorzystne rekomendacje. To się dzieje nie tylko na CD ale i na innych spółkach.
ekwador15
taką rekomendację to i ja mogę wydać. cena zawróciła w okolicach 200zl na fali wzrostu po newsach o powrocie do sklepu sony. teraz widać, że nie ma wielkiego popytu a cdp nie ma za wiele do ogłoszenia. choć dzis news jest, ze nextgenowy wiedzmin 3 zostanie pokazany 9 lipca. co do wyceny, to że przy 400zl bylo napompowane taką rekomendację to i ja mogę wydać. cena zawróciła w okolicach 200zl na fali wzrostu po newsach o powrocie do sklepu sony. teraz widać, że nie ma wielkiego popytu a cdp nie ma za wiele do ogłoszenia. choć dzis news jest, ze nextgenowy wiedzmin 3 zostanie pokazany 9 lipca. co do wyceny, to że przy 400zl bylo napompowane to każdy wie. przy 200zl też. nie wiem kto na to patrzy w tak spekulacyjnym aktywie jakim jest cdp.wg analitykow cdp powinien ile kosztowac? 90zl? zeby kapitalizacja opowiadała realiom?
dwaxdwa
To poprzednia „rekomendacja” kupuj przy 315 zł była trawioną, nie ma co

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki