REKLAMA

Czytanie wraca do łask. Nie dla cyfrowego analfabetyzmu

2010-03-18 12:20
publikacja
2010-03-18 12:20

Sukcesywnie spada liczba osób które czytają dłuższe teksty. Masowa popularyzacja serwisów wideo typu YouTube czy zawierających krótkie plotki jak Pudelek sprawia, że przeciętnemu użytkownikowi coraz trudniej przeczytać e-book'a lub poświęcić chwilę na artykuł. Wolimy przejrzeć zdjęcia niż wczytywać się w tekst. Z dnia na dzień zmieniamy swoje przyzwyczajenia w stronę prostej - nie wymagającej zaangażowania umysłowego - rozrywki.


Niesie to jednak za sobą konsekwencje...


Czytanie ma pozytywny wpływ na człowieka. Nie bez powodu już od najmłodszych lat jesteśmy nakłaniani do czytania lektur. Ta aktywność pozwala nam rozwijać się: powiększamy swoją wiedzę i wyobraźnię. Warto zwrócić również wagę na fakt, iż czytanie pozytywnie wpływa na nasze możliwości komunikacyjne: poszerza słownictwo i uczy nas poprawnej wypowiedzi.


Akcja "Lubię czytać!"


Przeciwdziałanie zjawisku "cyfrowej analfabetyzacji" i zachęcanie do sięgnięcia po dłuższy tekst jest ideą, która przyświeca właśnie uruchomionej akcji "Lubię czytać!". Wspiera ją jeden z największych serwisów publicystycznych w Polsce: eioba.pl, zawierający blisko 10 000 wielotematycznych artykułów. Do akcji przyłączają się kolejni blogerzy, którzy na swoich stronach również zachęcają do promowania czytania.

Strona promująca akcję dostępna jest pod adresem: http://eioba.pl/lubie-czytac/ eioba.pl
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Promaster
Nie wiem czy to przejdzie patrząc na badania ankietowanych, książka nudzi i to strasznie, potwierdzaja to wyniki http://skroc.pl/d855
~bija_mnie_niemcy
Przepraszam za spam, ale moze kogos to zainteresuje.
Jest taka masowa gra przegladarkowa, w ktorej symulowany jest swiat (jest tez Polska), polityka, wojna, gospodarka, itd. Jak to w realu mielismy najazd Niemcow i i Polska stracila niepodleglosc. Teraz znowu jest wojna ze szwabami, wiec jak ktos jest zainteresowany, to prosze
Przepraszam za spam, ale moze kogos to zainteresuje.
Jest taka masowa gra przegladarkowa, w ktorej symulowany jest swiat (jest tez Polska), polityka, wojna, gospodarka, itd. Jak to w realu mielismy najazd Niemcow i i Polska stracila niepodleglosc. Teraz znowu jest wojna ze szwabami, wiec jak ktos jest zainteresowany, to prosze o pomoc.
http://register-erepublik.tk
~Sepa
Czytanie dzieciom odgrywa pozytywną rolę w ich rozwoju, ale to musi być czytanie tego co lubią. Najlepiej bajki lub wierszyki dla dzieci.
http://wierszykidladzieci.pl/
http://bajki.info

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki