REKLAMA

Czytam, oglądam, polecam. Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan

Malwina Wrotniak2020-11-27 05:59redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2020-11-27 05:59
Bankier.pl

"Czytam, oglądam, polecam" to publikowane u progu weekendów artykuły, w których goście redakcji Bankier.pl dzielą się swoimi kulturalno-ekonomicznymi rekomendacjami. Sprawdźcie, po jakie tytuły sięgają w wolnym czasie ci, których nazwiska znamy ze świata finansów, biznesu i nauki.

Gościem redakcji Bankier.pl jest dzisiaj Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan, w latach 2016-2019 prezes Work Service SA, wcześniej związany m.in. z Orange Polska SA i Telekomunikacją Polską.

#1 Serial "The Crown"

Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że "The Crown" to serial doskonały. I historia, i polityka wraz z jej ciemną stroną, i rodzina królewska ze swoimi tajemnicami. Oglądamy rodzinnie te soczyste dramaty z refleksją, że ciężar korony jest przytłaczający. Wartością takich seriali jest też i to, że co chwila sięgamy do internetu, by sprawdzić te czy inne watki, doczytać historię, porównać serial z rzeczywistością.

#2 Film "The Social Dilemma"

No cóż. Netflix rządzi. "The Social Dilemma" to kolejna warta czasu produkcja. I chociaż od początku widać jak została postawiona teza – to obejrzałem z zaciekawieniem. Każdy jest bowiem w mniejszym lub większym stopniu użytkownikiem social mediów, każdy oddaje im część swojej duszy, by pogrążyć się w otchłani lepszych i gorszych treści (coraz częściej nieprawdziwych).

#3 Książka "Problem trzech ciał", Liu Cixin

Tę książkę Barack Obama zabrał na wakacje, zatem i ja postanowiłem posłuchać (audiobooki w samochodzie są niezastąpione), jaką wizję tworzy w „Problemie trzech ciał” Liu Cixin, zwłaszcza że podobnie jak ja, jest inżynierem. I znów kłania się Netflix - czekam na film, na podstawie trylogii, który wkrótce powinien się pojawić na platformie. Biorąc pod uwagę kreatywność autora  - również film może okazać się spektakularny.

#4 Książka "Światło, które zgasło. Jak Zachód zawiódł swoich wyznawców", S. Holmes, I. Krastew

Książka "Światło, które zgasło. Jak zachód zawiódł swoich wyznawców" / wydawnictwo.krytykapolityczna.pl

A bardziej poważnie – Krastew i Holmes „Światło, które zgasło”. Niezwykle trafna i przygnębiająca diagnoza demokracji. Europa po ponad 30 latach od upadku muru berlińskiego i festiwalu Solidarności wciąż jest Wschodnia i Zachodnia – różnice nie zatarły się, ale i tu i tam widać kryzys liberalnej polityki. Polska i Węgry ze swoją ksenofobią i negacją unijnych standardów są w awangardzie tej zmiany. Perspektywa Amerykanina i Bułgara są na pewno odmienne, ale wnioski tożsame.

***

Zaproponuj gościa do następnego odcinka! Czekamy na Wasze sugestie w komentarzach

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
podatnik-
Efekty przeczą wszystkiemu co mówi ten facet.Maciej Witucki zrobił wydmuszkę finansową z Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz Orange PL następnie przeniósł się do Work Service i doprowadził firmę do katastrofy za te wszystkie działania został nagrodzony szefowaniem Lewiatana na miejscu tow. Henryki Bochniarz? I ten gość Efekty przeczą wszystkiemu co mówi ten facet.Maciej Witucki zrobił wydmuszkę finansową z Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz Orange PL następnie przeniósł się do Work Service i doprowadził firmę do katastrofy za te wszystkie działania został nagrodzony szefowaniem Lewiatana na miejscu tow. Henryki Bochniarz? I ten gość chce kogokolwiek pouczać na temat odpowiedzialnego biznesu? To jest możliwe tylko w PRLu bis?
glowny_analityk_bankier_pl
"Polska i Węgry ze swoją ksenofobią" - Następny młody, z dużego miasta wykształcony za zachodnie srebrniki.
Chce Pani kogoś zaprosić to proszę szukać kogoś normalnego kto nie zazdrości i nie jest zawistny.Rzygać się chce jak takie miernoty wszędzie muszą wpleść swoje preferencje polityczne.Od takiego
"Polska i Węgry ze swoją ksenofobią" - Następny młody, z dużego miasta wykształcony za zachodnie srebrniki.
Chce Pani kogoś zaprosić to proszę szukać kogoś normalnego kto nie zazdrości i nie jest zawistny.Rzygać się chce jak takie miernoty wszędzie muszą wpleść swoje preferencje polityczne.Od takiego ekshibicjonizmu jest facebook.

Powiązane: Czytam, oglądam, polecam

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki