Czytam, oglądam, polecam. Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK

2020-07-17 08:45
publikacja
2020-07-17 08:45
BGK

"Czytam, oglądam, polecam" to publikowane u progu weekendów artykuły, w których goście redakcji Bankier.pl dzielą się swoimi kulturalno-ekonomicznymi rekomendacjami. Sprawdźcie, po jakie tytuły sięgają w wolnym czasie ci, których nazwiska znamy ze świata finansów.

Dzisiaj gościem redakcji Bankier.pl jest i swoimi poleceniami dzieli się prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Beata Daszyńska-Muzyczka.

#1 „Władca piorunów Nikola Tesla i jego genialne wynalazki” - Przemysław Słowiński, Krzysztof K. Słowiński

"Tesla Był geniuszem, a część jego wynalazków do dzisiaj nie ujrzała światła dziennego." / BGK

Nikola Tesla to jedna z moich inspiracji. Wielki wynalazca i wizjoner, który swoim myśleniem wyprzedzał epokę. Tesla widział świat inaczej, co jest szczególnie ciekawe z dzisiejszej perspektywy. Był geniuszem, a część jego wynalazków do dzisiaj nie ujrzała światła dziennego. Ta książka to niezwykła biografia, lektura dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, czy i kto korzystał z geniuszu, a jednocześnie z jego często zbyt otwartego podejścia do ludzi i świata.

#2 „Czerwony alert” Billa Browdera

"Czerwony alert" i „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. / BGK

To jeden z najciekawszych thrillerów politycznych, które ostatnio przeczytałam. Szokująca, a chwilami mrożąca krew w żyłach autobiografia amerykańskiego finansisty, zarządzającego funduszami hedgingowymi i przedsiębiorcy, który podjął nierówną walkę z rosyjskim systemem sprawiedliwości. Historia jest tym ciekawsza, że oparta na faktach. Po tych przeżyciach i powrocie do kraju pan Browder stał się politycznym aktywistą.

#3 „Więźniowie geografii” Tima Marshalla

">>Więźniowie geografii<< to świetna pozycja dla wszystkich zainteresowanych geopolityką i geostrategią" / Bankier.pl

Książkowa propozycja o tym, dlaczego geografia kształtowała, kształtuje i będzie kształtowała politykę na całym świecie. Jeśli myśleliśmy, że w haśle „geopolityka” to „polityka” jest kluczowa, autor wskazuje, że nie jest to do końca prawda. W swojej książce Tim Marshall przybliża genezę wielu konfliktów międzynarodowych. Ta książka to świetna pozycja dla wszystkich zainteresowanych geopolityką i geostrategią.

#4 „Inside job” Charlesa Fergusona

„Inside job” to blisko dwugodzinny film dokumentalny. Mocna i zapadająca w pamięć produkcja o tym, co zrobił poprzedni kryzys finansowy z globalną gospodarką. Pokazuje, jak zmiany w polityce oraz praktyki bankowe przyczyniły się do kryzysu finansowego w 2008 roku. Mam go zawsze pod ręką…

#5 „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”, Krystyna Kurczab-Redlich

Te fakty z życia Władimira Putina zna mało kto. Czytasz historię o jednym z najpotężniejszych polityków świata, a momentami wydaje ci się, że wziąłeś do ręki świetnie dopracowaną książkę kryminalną. W mojej ocenie pozycja obowiązkowa.

#6 „Incepcja” Christophera Nolana

Prawdziwy przebój kinowy. Film o potędze ludzkiego umysłu, który nigdy się nie nudzi, a pomimo upływu lat, za każdym razem coraz bardziej mnie zaskakuje. A to, czy genialny w tym filmie Leonardo DiCaprio śni, czy nie, jest chyba wciąż jedną z większych zagadek współczesnego kina.

A co Wy polecacie na weekend? Czekamy na komentarze z propozycjami!

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
blesso
W przeciwieństwie do Pani Prezes mój typ jest bardziej "realny" . "Druga fala prywatyzacji” - czyli niezamierzone skutki rządów PiS Łukasza Pawłowskiego.
To obowiązkowa pozycja między innymi dla prezesów banków wspierających działania naszych wybawicieli.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Czytam, oglądam, polecam

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki