REKLAMA

Czy w biznesie rozmiar ma znaczenie? [Podcast]

Grzegorz Nawacki2020-09-19 08:00Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"
publikacja
2020-09-19 08:00
Puls Biznesu

Czy opłaca się przejmować firmy? Jak zrobić dobrą fuzję? Czy duża firma jest lepsza? Czy polskie firmy są zauważalne w Europie - o tym jest najnowszy odcinek Pulsu Biznesu do słuchania.

Codziennie "PB" opisuje, że ktoś chce kogoś przejąć. Dlaczego menedżerowie tak bardzo lubią akwizycje i czy ta strategia ma sens? Jak zrobić fuzję i skąd wziąć na nią pieniądze? O tym, i nie tylko, rozmawiam z ekspertami, którzy z bardzo bliska widzieli setki transakcji:

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, opowiada o tym, dlaczego Orlen przejmuje 3 firmy.

Piotr Mietkowski, dyrektor zarządzający bankowości inwestycyjnej na Europę Środkową i Wschodnią, Grecję, Turcję i Izrael w Grupie BNP Paribas, mówi o tym, czy fuzje się opłacają.

Adam Demusiak, partner w zespole fuzji i przejęć PwC, odpowiada na pytanie, czy fuzje mają sens.

Tomasz Stamirowski, szef funduszu Avallon, radzi menedżerom jak wykupić firmę od właścicieli .

Ignacy Morawski, ekonomista z "PB", analizuje czy duża firma znaczy lepsza.

Źródło:
Grzegorz Nawacki
Grzegorz Nawacki
Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"

W gazecie od marca 2006 r. Najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych, ubezpieczeniami, private equity. Od lutego 2011 r. byłem zastępcą redaktora naczelnego, a od maja 2016 r. również naczelnym pb.pl. W 2009 r. zostałem uznany Dziennikarzem Roku przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w 2007 r. zdobyłem nagrodę Debiut Roku w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Jestem inicjatorem akcji #jedzjabłka, absolwentem wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas. Uwielbiam sport w każdej postaci.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki