Czy rekomendacja ZBP o przenoszeniu rachunków zmieni obraz rynku kont?

Przypuszczam, że dojdzie do swoistej „migracji klientów” na pewną skalę, nie sądzę jednak, żeby można było mówić od razu o zmianie obrazu rynku kont.
Oczywiście łatwiej o przeniesienie rachunku, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w przekazach reklamowych wielu banków, które rozpoczęły zabiegi o pozyskanie klientów swoich konkurentów. Ważne natomiast, aby sugerować się nie tylko podstawową, miesięczną opłatą za prowadzenie konta – ale też tym, czy konto w danym banku spełnia nasze oczekiwania pozacenowe. Jak szeroki jest wachlarz produktów i usług dołączonych do konta, czy trzeba za nie płacić. Jak wygląda dostęp do bankowości internetowej czy telefonicznej, bankomatów, kart, czy w koncie mamy bezpłatne przelewy, etc. Warto przed podjęciem decyzji wykonać taką analizę.

Posłużę się przykładem - w myśl zasady ”bliższa koszula ciału” – banku, w którym pracuję – DnB NORD. Ostatnio rozmawiałem ze swoim znajomym o kosztach prowadzenia konta. Zaznaczyć tu należy, że ów znajomy nie pracuje w sektorze finansowym, ma konto powiedzmy w banku X, a jego „bankowanie” sprowadza się do wpływów wynagrodzenia na rachunek, płacenia kartą, realizacji licznych przelewów stałych i jednorazowych przez Internet i telefon, wypłat gotówki, obsługi kredytu. Przekonywał mnie, że pakiet PERSONALE, wprowadzony przez DnB NORD i kosztujący miesięcznie 18 zł jest drogi. Jednak po głębszej analizie operacji, które wykonuje miesięcznie w ramach swojego konta, okazało się, że wydaje na obsługę i realizowane operacje niemal dwa razy tyle.
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne