REKLAMA

Czy płatności kartą są zagrożone?

Anna Drozd2015-12-16 15:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2015-12-16 15:45
Czy płatności kartą są zagrożone?
Czy płatności kartą są zagrożone?

Jakie skutki dla Polaków może mieć zmiana stawek interchange za płatności kartą? O to zapytaliśmy panią Aleksandrę Frączek, wiceprezes Federacji Konsumentów.

- Dla konsumentów, którzy posiadają karty w ramach systemów czterostronnych (Visa, MasterCard - przyp. red.), jest to dobra wiadomość. Liczymy na to, że dzięki obniżeniu tej opłaty, będzie się rozwijać sieć płatności bezgotówkowych, co jest bardzo ważne, czyli transakcje legalne, możliwość dokonywania płatności kartą bez konieczności noszenia tych środków w gotówce.

Czy płatności kartą są zagrożone?

Start odtwarzacza ...

Czego się obawiamy? Tego, że na skutek przywileju dotyczącego systemów trójstronnych (Diners Club, American Express - przyp. red.), czyli zwolnienia ich z limitów opłat interchange. Możemy tylko przewidywać jakie to będą opłaty. Obawiamy się, że karty tych systemów w sposób masowy mogą trafić na rynek. Jeżeli do tego dojdzie, to jest duże prawdopodobieństwo i akceptanci tego nie ukrywają, że nie będą akceptować tych kart, bo nie będzie ich na to stać. Dla nas będzie to sytuacja kiedy konsument posiadacz karty, nie będzie mógł użyć tej karty w sposób zgodny z jego życzeniem i przeznaczeniem tej karty.

Liczymy na to, że będziemy nadal uczestniczyć w pracach legislacyjnych. Chcemy zwrócić uwagę wszystkich uczestników rynku na to, na ile kwestia opłat związanych z użytkowaniem karty jest dla konsumentów ważna i drażliwa - mówi Aleksandra Frączek - wiceprezes Federacji Konsumentów.

Źródło:
Anna Drozd
Anna Drozd
redaktor Bankier.pl

W Bankier.pl od 2009 roku. Redaktor odpowiedzialna za tworzenie materiałów wideo, relacji i wywiadów dla internetowego kanału wideo - Bankier.tv. Podejmuje tematykę rynku nieruchomości, prezentuje ciekawe pomysły na biznes i nowinki technologiczne, porusza bieżące tematy gospodarcze ważne dla Kowalskiego i jego portfela. Tel. 22 333 99 10

Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~owelo
Czyli tzn. ze nic w przypadku Dinersa się nie zmieni, bo mam mała firmę i latamy na tej karcie właśnie.
~Marko_o
Tak i musze czekac przy kasach na takich jak Wy, wyzwolonych jak szukacie drobnych po kieszeniach
~graczkontowy
Liczą się tylko karty dające benefity- moneybacki od 2 do nawet 20 procent....TYlko takich kart uzywam..
~basia
poki co na pewno nie, wszystkie zakupy swiateczne zrobilam karta z getin up i wygodniejszego sposobu poprostu nie ma
~getinup
basia jaka ty jestes glupia o rety...
~komunista
Z akceptacją kart zawsze był jakis problem. Nie każdemu sklepowi sie opłaca.
Pazernosć państwa i banków skutkować moze tylko buntem. Od płacenia wyłącznie gotówką po zabijanie funkcjonariuszy. Co za dużo to niezdrowo. Na wiosne zamiast lisci
~spostrzegawczy
Nie płace i nie będę płacił kartą. Od oszustów i lichwiarzy bankowych trzymam się z daleka.

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki