REKLAMA
WEBINAR

Czy Trump ma wrócić na Twittera? Musk zrobił sondaż

2022-11-19 05:11
publikacja
2022-11-19 05:11

Nowy właściciel Twittera Elon Musk ogłosił w piątek sondaż, w którym poprosił użytkowników tego portalu społecznościowego o udział w głosowaniu, czy Donald Trump powinien zostać tam przywrócony. Były prezydent USA został stamtąd wykluczony przez poprzednich właścicieli.

Czy Trump ma wrócić na Twittera? Musk zrobił sondaż
Czy Trump ma wrócić na Twittera? Musk zrobił sondaż
fot. JONATHAN ERNST / / Reuters

Konto Trumpa zostało najpierw zawieszone, a potem usunięte z Twittera oraz z innych serwisów społecznościowych po tym, jak oskarżono go o podżeganie 6 stycznia zwolenników do wtargnięcia na Kapitol. Stało się to w czasie, kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdzał zwycięstwo w wyborach prezydenckich jego rywala, Joe Bidena.

Trump miał na Twitterze niemal 89 mln obserwatorów. Zarzucano mu także notoryczne rozpowszechnianie fałszywych informacji.

Twitter przywrócił już kilka kontrowersyjnych kont, które zostały zlikwidowane lub zawieszone. Należy do nich m.in. satyryczny portal Babylon Bee i komik Kathy Griffin.

Jak podała AP, w piątek wieczorem czasu miejscowego 59,6 proc. z prawie 2 mln dotychczasowych uczestników ankiety opowiedziało się za powrotem byłego prezydenta na Twittera.

Musk sugerował w piątek, że nie podjął jeszcze decyzji, czy przywrócić Trumpa na Twittera. Nie ma gwarancji, że multimilioner ugnie się przed wyborem internautów, ale w odpowiedzi na ankietę odwołał się do łacińskiej sentencji sugerując, że decyzja będzie należała do ludu: "Vox Populi, Vox Dei" ("Głos ludu jest głosem Boga") – zauważyła agencja AFP.

Jak dodała, Trump przekonywał, że nie wróci na Twittera. Ma pozostać na własnej platformie Truth Social. Została ona uruchomiona po jego wykluczeniu z Twittera.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
zene
Musk nas oszukal,
jeszcze lezy sprzet na Marsa i nic

Ale stal sie Trumpista i grzechy zmyl,
u Jankesów Twitter wazniejszy od umyslu
Prez. Trump wygra z Twitterem
and00
jak was Musk oszukał?
Nie kojarzę żeby coś ruskim obiecywał
and00
I jak liberałowie to przeżyją?
Świat bez cenzury?
Tak nie może być!
Nie wolno krytykować postępowych internacjonalistów
and00
Dodam że Trumpa nie lubię bo to Buffon z przerośniętym ego

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki