REKLAMA

Czechy wprowadzają obowiązek noszenia maseczek FFP2

2021-02-19 14:14
publikacja
2021-02-19 14:14
Czechy wprowadzają obowiązek noszenia maseczek FFP2
Czechy wprowadzają obowiązek noszenia maseczek FFP2
fot. DAVID W CERNY / / Reuters

Czeski rząd podjął w piątek decyzję o przedłużeniu zamknięcia sklepów, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby. Minister zdrowia Jan Blatny zapowiedział, że w miejscach, w których gromadzi się więcej osób, obowiązkowe będzie noszenie maseczek klasy FFP2.

Minister zdrowia zaznaczył, że wcześniejsze zapowiedzi dotyczące otwarcia części sklepów nie mogą być spełnione z powodu obecnej sytuacji epidemicznej. "Zgodziliśmy się, że trzeba zrobić wszystko, by spowolnić rozprzestrzenianie się infekcji, które przyspiesza brytyjski wariant koronawirusa" - podkreślił.

W Czechach działają obecnie tylko sklepy sprzedające najpotrzebniejsze towary, w tym sklepy spożywcze, drogerie i apteki; reszta punktów handlowych jest zamknięta.

Blatny zapowiedział, że wyda rozporządzenie nakazujące noszenie w miejscach, w których spotyka się więcej osób - czyli np. w środkach komunikacji publicznej lub w otwartych placówkach handlowych - maseczek typu FFP2, KN95 lub masek wykonanych z nanowłókien. Dopuszczalne ma być także noszenie dwóch, nałożonych na siebie maseczek chirurgicznych. Nie będzie można nosić popularnych maseczek zrobionych z materiałów bawełnianych. Nowe przepisy dotyczące maseczek będą obowiązywały od północy z poniedziałku na wtorek.

Szef resortu zdrowia powiedział, że maseczki FFP2 są dostępne na rynku, a w przypadku znacznego ograniczenia podaży zajmie się wraz z innymi resortami rozwiązaniem tej sytuacji. Od początku lutego w Czechach na dwa miesiące wprowadzono zerową stawkę podatku VAT na niektóre środki ochronne nosa i ust.

W czwartek władze medyczne informowały, że w ciągu doby wykryto 11 553 nowych infekcji koronawirusem, było ich ok. 2,5 tys. więcej niż przed tygodniem. Od kilku dni liczba nowych infekcji przekracza 10 tys. W szpitalach przebywa ponad 6,3 tys. pacjentów z Covid-19, ponad 1,2 tys. z nich leczonych jest na oddziałach intensywnej terapii - najwięcej od początku epidemii. Według resortu zdrowia na oddziałach intensywnej terapii wolnych jest 14 proc. łóżek, a szpitale są na granicy swoich możliwości.

Od początku epidemii w Czechach stwierdzono ponad 1,1 mln zakażeń koronawirusem i 18 913 związanych z nimi zgonów. W piątek informowano ponad 112 tys. przypadków aktywnych infekcji. Dane dotyczące czwartku mówiły o 90 zgonach, ale liczba ta może być jeszcze uaktualniona.

Z Pragi Piotr Górecki

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
jes
A nasi małpują i chwalą się jacy to sa postępowi i zapobiegawczy.
basterek
Syyd Moravietzky wprowadzi nakaz chodzenia w kombinezonie przeciwatomowym a polski motłoch łyknie to jak ciepłą z drąga.
and00
Całe szczęście że inne narody są mądrzejsze i za nic sobie mają rządowe regulacje i zakazy
a i ich rządy nie wprowadzą obowiązku chodzenia w kombinezonach, bo po prostu wprowadzają zakazy wychodzenia z domu
Ale wiadomo, co zagraniczne to lepsze
grab
Za 2 miesiące w Polsce będzie wzrost zachorowań ok.25 000. Tak nonszalanckiego i głupiego narodu to chyba nie ma.
jes
Na raka śmiertelność jest wielokrotnie większa. Nawet gronkowiec złocisty ma większe żniwo. Jest wirus, ok, ale bez przesady.
karbinadel
Ciekawe kiedy dotrze, że liczba zachorowań zawsze faluje, a nie ma żadnej lub prawie żadnej korelacji z aktualnymi obostrzeniami. Przekonało się już o tym mnóstwo krajów, ale ich rządy nadal udają ślepe i głuche
ajwaj_
Czechy maja deficyty
w wyksztalceniu-biezacej wiedzy,
NWO walczy z prawda o fake plandemia, Zaplanowana przez Rothschildów, Gatesów i PISi na przyczepke
_____________________
journalistenwatch
""Sensacjia z autopsji-sekcji zwlok: badane "zgony z powodu Covid" zmarły wyłącznie z powodu Corony
Czechy maja deficyty
w wyksztalceniu-biezacej wiedzy,
NWO walczy z prawda o fake plandemia, Zaplanowana przez Rothschildów, Gatesów i PISi na przyczepke
_____________________
journalistenwatch
""Sensacjia z autopsji-sekcji zwlok: badane "zgony z powodu Covid" zmarły wyłącznie z powodu Corony tylko w 1 proc.

Wczoraj front twardogłowych z Corony musiał odpierać zaciekłe ciosy - co staje się dla nich coraz trudniejsze w obliczu twardych faktów naukowych:
Po pierwsze, stało się wiadome, że w rzeczywistości co najmniej 20 do 30 procent pacjentów dotychczas sklasyfikowanych jako pacjenci oddziału intensywnej terapii Corony nie jest w ogóle leczonych na Covid, ale z zupełnie innych powodów medycznych.
A potem hamburski szpital uniwersytecki Eppendorf (UKE) również dostarczył druzgocącego dla pandemistów potwierdzenia, że 99 procent zbadanych "zgonów na Covid" cierpiało na wcześniejsze choroby - i nie zmarło "na" Corone, lecz w najlepszym razie "z" Corona.

Instytut Medycyny Sądowej University Medical Center Hamburg-Eppendorf (UKE), donosi "n-tv", znalazł "regularnie istniejących chorób" w setkach autopsji zgonów Corony. Nadawca cytuje dyrektora instytutu Benjamina Ondruschkę: "Tylko w jednym procencie zgonów udało nam się udowodnić, że w wyniku autopsji nie mogliśmy znaleźć żadnej istotnej wcześniejszej choroby, a mimo to przyczyną zgonu była śmierć z powodu Covid 19." Przebadano około 600 autoryzowanych zwłok. "Istotna wcześniejsza choroba" jest tu kluczem: rzeczywistymi przyczynami zgonu były również, ale nie tylko niegroźne choroby towarzyszące, lecz przede wszystkim zagrażające życiu stany chorobowe, takie jak cukrzyca, niewydolność nerek czy nowotwory. Mówiąc wprost: na to właśnie zmarli ci ludzie - a nie na wirusa, który - głównie przez przypadek - został wykryty w ich diagnostyce laboratoryjnej.

Jest to możliwe tylko dlatego, że zagrożenie ze strony Corony jest stale nadmuchiwane w wyniku nikczemnych manipulacji politycznych. Kluczowym filarem jest tu deklarowana śmiertelność, która w rzeczywistości jest artefaktem statystycznym. itd

https://www.journalistenwatch.com/2021/02/19/autopsie-hammer-untersuchte/
klux777
A to nie jest tak, że oni umierają na zapalenie płuc? Lub przez zapalenie płuc siada organizm bo był chory?
ajwaj_ odpowiada klux777
oni umieraja na wszystko w 1% na Corone
a przyczyny sa zawsze Corona w 99 %
jes
Naucz się pisać po polsku zdrajco.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki