REKLAMA

Czarnek: O dłuższej nauce zdalnej niż łącznie 7 dni, czyli do 9 stycznia mowy nie ma

2021-12-07 20:01
publikacja
2021-12-07 20:01
Czarnek: O dłuższej nauce zdalnej niż łącznie 7 dni, czyli do 9 stycznia mowy nie ma
Czarnek: O dłuższej nauce zdalnej niż łącznie 7 dni, czyli do 9 stycznia mowy nie ma
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FotoNews

Nie ma dyskusji o nauce niestacjonarnej dłuższej niż łącznie 3 dni przed świętami i 4 dni po świętach, czyli do 9 stycznia - powiedział PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że decyzje w sprawie wejścia obowiązku szczepień dla nauczycieli nie zostały jeszcze podjęte. W tej kwestii musi najpierw zdecydować Sejm.

Obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup, nowe restrykcje i nauka zdalna. Rząd przedstawił szczegóły

IV fala epidemii nie zwalnia i wciąż zbiera wysokie żniwo. Rząd postanowił w końcu podjąć walkę z zagrożeniem i ogłasza nowe restrykcje mające pomóc opanować sytuację, a także zachęcić społeczeństwo do szczepień.


We wtorek w czasie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe".

Szef MEiN oświadczył, że jest zwolennikiem szczepień. "Sam jestem zaszczepiony pełną dawką przeciw COVID-19, a także przeciwko grypie. Poza tym cała moja rodzina jest zaszczepiona. Jestem, więc zwolennikiem szczepień i do nich zachęcam. Natomiast do kwestii obowiązku szczepień przeciw COVID-19 podchodziłbym z dużą rozwagą - czy w ogóle jest zasadne, żeby tylko niektóre grupy zawodowe zmuszać do szczepień; czy w ogóle zasadne jest, żeby kogokolwiek zmuszać do szczepień?" - powiedział minister Czarnek.

Dodał, że "w przestrzeni medialnej jest od pewnego czasu coraz więcej narracji i wypowiedzi ekspertów, które bardziej przypominają tępą propagandę, niż rzeczywiście rzetelną informację, a propaganda jest tak samo szkodliwa, jak nieodpowiedzialne głupstwa antyszczepionkowców".

Zwrócił uwagę, że "minister Niedzielski zapowiedział plan wprowadzenia od 1 marca obowiązkowych szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych, natomiast decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte". "To nie są rzeczy, które można w moim przekonaniu wprowadzać rozporządzeniem. W tej kwestii musi najpierw zdecydować Sejm" - zaznaczył minister Czarnek.

Wyjaśnił, że szef resortu zdrowia "mówiąc o nowych restrykcjach chciałby jak najszybciej zakończyć pandemię koronawirusa". "Ja to doskonale rozumiem, dlatego zachęcam do szczepień. Natomiast zalecam dużą rozwagę w kwestii obowiązkowych szczepień" - dodał szef MEiN.

Pytany o zasadność wprowadzenia w szkole od 20 grudnia do 9 stycznia nauki zdalnej, podczas gdy żłobki i przedszkola będą działały bez zmian, minister Czarnek powiedział, że "jest to decyzja służb zajmujących się zwalczaniem koronawirusa". "Została ona podyktowana Wigilią i Bożym Narodzeniem, jak wyjaśniają służby zajmujące się zwalczaniem pandemii" - powiedział minister Czarnek.

Zaznaczył, że dzieci nie przechodzą na naukę zdalną na dłuższy czas. "To jest tylko kilka dni - łącznie 7 dni nauki, które łącznie z przerwą świąteczną dają nam trzy tygodnie przerwania kontaktów okołoszkolnych, a nie trzy miesiące" - powiedział szef MEiN.

Zaznaczył, że "w ocenie służb należy ograniczyć kontakty przed świątecznymi spotkaniami, żeby jak najmniej zarażeń było w rodzinach, zwłaszcza wśród osób starszych". "Natomiast po świętach wiele placówek edukacyjnych planowało i tak dni dyrektorskie, co najmniej do 7 stycznia" - zwrócił uwagę minister.

Szef MEiN oświadczył, że przyjmuje argumentację służb ochrony zdrowia, natomiast "nie ma mowy o dłuższej nauce zdalnej niż do 9 stycznia".

"Nauka stacjonarna jest nam konieczna i dlatego w tym roku od 1 września, mimo różnych głosów przeciwnych i nakłaniania ze strony różnych środowisk opozycyjnych kontynuujemy naukę stacjonarną i będziemy ją kontynuować po pełnym okresie świątecznym" - powiedział minister. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jpelerj
I po co te zybertoły? Jak partia każe, to będzie i pan Czarnek tylko zaklaszcze. Zabawny typ.
zenonn
Przykład idzie z góry.
Najpierw podać ilość szczepionych i nieszczepionych pracowników ministerstw, Sejmu, Senatu, członków partii politycznych obecnych w Sejmie, Senacie, pracowników ABW, CBA, CBŚP, SOP, SWW, SKW, itp., urzędników państwowych. Nieszprycowanych przymusowo szprycować, albo zatłuc.
Potem będziecie
Przykład idzie z góry.
Najpierw podać ilość szczepionych i nieszczepionych pracowników ministerstw, Sejmu, Senatu, członków partii politycznych obecnych w Sejmie, Senacie, pracowników ABW, CBA, CBŚP, SOP, SWW, SKW, itp., urzędników państwowych. Nieszprycowanych przymusowo szprycować, albo zatłuc.
Potem będziecie szprycować resztki nieszprycownych lekarzy, nauczycieli, policjantów
krrzysiek2
3 dni przed świętami i 4 po nowym roku i tak nie ma żadnej nauki. A czarnek to jeden z głupszych pisiorów w Polsce
anty12
Nie ma mowy bo nie ma pieniedzy zeby wyplacac pielegnacyjne i inne socjalistyczne dziwolagi, chociaz jego koles nijaki poinokio nalozyl ponad 40 nowych podatkow i nadal "ni ma". wszstko rozkladzione. Czekam na audyt Banasia :D
szprotkafinansjery
Ta nauka zdalna vel przedłużone ferie świąteczne to po to, by w marcowych wyborach wszyscy osiemnastolatkowie z liceów i techników na nich głosowali? :D
itso_naturatobzdura
Czarnek ty się popatrz jakich de...i ta twoja edukacja wychowuje :D
itso_naturatobzdura
włącznie z tytułem profesora :D
szprotkafinansjery
I jego uczelnia też jest debeściak!
A nie, czekaj... które miejsce mają w światowym rankingu?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki