REKLAMA
NIE PRZEGAP

Czad: 27 ofiar śmiertelnych trzech samobójczych zamachów

2015-12-05 17:00
publikacja
2015-12-05 17:00

Co najmniej 27 osób zginęło a ponad 80 zostało rannych w sobotę w wyniku trzech skoordynowanych samobójczych zamachów dokonanych na zatłoczonym rynku na jednej z wysp na jeziorze Czad, należącej do kraju o tej samej nazwie.

fot. / / maps.google.com

Nie ma informacji, by ktoś przyznał się do zamachów, ale podejrzenia kierują się ku terrorystycznemu islamskiemu ugrupowaniu Boko Haram działającemu głównie w Nigerii, ale też w Nigrze, Kamerunie i Czadzie. Terroryści z tego ugrupowania mordują zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego, szariatu, w narzucanej przez nich radykalnej wersji.

Od miesięcy Boko Haram przeprowadza liczne ataki w czadyjskich miejscowościach nad jeziorem Czad, położonych w pobliżu granicy z Nigerią. Jednocześnie siły Czadu wraz z wojskami innych krajów położonych nad jeziorem są zaangażowane w ofensywę przeciwko terrorystom z Boko Haram, która jednak nie doprowadziła do zaprzestania samobójczych zamachów, często przeprowadzanych przez młodych ludzi na zatłoczonych targowiskach.

Zanikające jezioro Czad jest podzielone między Nigerię, Niger, Kamerun i Czad a jego brzegi oraz wyspy stanowią teren działania Boko Haram, które dąży do przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. (PAP)

kot/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki