REKLAMA

Cypr znosi kwarantannę dla przyjezdnych z 16 krajów

2021-03-30 16:21
publikacja
2021-03-30 16:21
Cypr znosi kwarantannę dla przyjezdnych z 16 krajów
Cypr znosi kwarantannę dla przyjezdnych z 16 krajów
fot. trabantos / / Shutterstock

Cypr od 1 kwietnia znosi obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych z 16 krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Będą oni jednak musieli posiadać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa - poinformowało cypryjskie ministerstwo zdrowia.

Od 1 kwietnia podróżujący m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kataru, Rosji, Izraela, Libanu, Ukrainy, Egiptu, Białorusi, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mogli wjechać na teren kraju bez obowiązku odbywania kwarantanny oraz posiadania specjalnego zezwolenia na wjazd.

Przyjezdni będą jednak musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego na 72 godz. przed przekroczeniem granic cypryjskich. Będą też poddawani testom przy wjeździe na teren kraju. Będą musieli również nosić maseczki oraz przestrzegać społecznego dystansu w miejscach publicznych.

Cypr zezwoli na wjazd obywatelom krajów, które najbardziej wspierają przemysł turystyczny na wyspie, z których największy wkład ma Wielka Brytania. W 2019 r. Cypr odwiedziły prawie 4 mln Brytyjczyków. Na drugim miejscu pod względem liczby turystów jest Rosja, a po niej Izrael.

Turystyka stanowi 15 proc. cypryjskiego produktu krajowego brutto (PKB), ucierpiała jednak mocno przez pandemię koronawirusa. W 2020 r. wyspę odwiedziło o 80 proc. mniej turystów niż w poprzednich latach, zaś dochody z turystyki spadły o 85 proc.

Do tej pory Cypr odnotował 44 991 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 254 zgony w związku z Covid-19, oraz wprowadził dwa lockdowny.

Raport opublikowany w styczniu przez niezależny australijski think tank Lowy Institute wskazał, że Cypr jest na piątym miejscu w rankingu stu krajów najlepiej radzących sobie z pandemią koronawirusa. (PAP)

skib/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Podróże

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki