REKLAMA

Cyfrowy Polsat zawarł z EBOiR umowę przejęcia 16,23 proc. udziałów w Metelem

2013-12-19 21:31
publikacja
2013-12-19 21:31

Cyfrowy Polsat zawarł umowę inwestycyjną, na podstawie której EBOiR obejmie 47.260.690 akcji w warunkowo podwyższonym kapitale zakładowym Cyfrowego Polsatu, po cenie emisyjnej 21,12 zł. Akcje te zostaną nabyte w zamian za aport w postaci udziałów w Metelem, stanowiących około 16,23 proc. kapitału Metelem - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie.

"Aby umożliwić nabycie Akcji Nowej Emisji przez EBOiR, Spółka wyemituje warranty subskrypcyjne, które EBOiR nabędzie nieodpłatnie, a które następnie zostaną wymienione na Akcje Nowej Emisji opłacone aportem, o którym mowa powyżej" - podano w komunikacie.

W komunikacie prasowym dodano, że wyniku transakcji Cyfrowy Polsat nabędzie około 16,23 proc. udziałów Metelem należących do EBOiR. W zamian EBOiR obejmie akcje w warunkowo podwyższonym kapitale zakładowym Cyfrowego Polsatu, reprezentujące około 7,39 proc. kapitału zakładowego Cyfrowego Polsatu.

"Z radością przyjęliśmy informację o decyzji EBOiR dotyczącej udziału w transakcji nabycia Metelem. Nie tylko umożliwi nam ona przejęcie 100 proc. udziałów w spółce, która w pełni kontroluje Polkomtel, ale stanowi dla nas potwierdzenie zasadności realizacji transakcji i przyjętej logiki biznesowej" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat poinformował, że nie podjęto dotychczas uchwał dotyczących warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego oraz emisji warrantów subskrypcyjnych, a także nowych akcji, ale spółka zamierza zwołać Walne Zgromadzenie w celu podjęcia uchwał w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji nie więcej niż 291.193.180 akcji zwykłych na okaziciela, po cenie emisyjnej wynoszącej 21,12 zł, emisji warrantów subskrypcyjnych oraz wyłączenia prawa poboru przysługującego obecnym akcjonariuszom spółki.

Cyfrowy Polsat podał, że po transakcji przychody proforma nowej Grupy Cyfrowy Polsat na koniec 3 kw. 2013 r. wyniosłyby 9,7 mld zł, EBITDA 3,9 mld zł, marża EBITDA 40,1 proc., a operacyjne przepływy pieniężne 3,6 mld zł. Skonsolidowane zadłużenie netto proforma po połączeniu wyniosłoby 3,1x EBITDA, a celem Zarządu jest obniżenie tego wskaźnika poniżej 2,5x dług netto/EBITDA do końca 2016 r.

Finalizacja transakcji jest oczekiwana w połowie 2014 r.

W połowie listopada Cyfrowy Polsat poinformował, że zawarł umowę przejęcia 83,8 proc. akcji spółki Metelem, która jest właścicielem 100 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci Plus. Szacowana wartość Metelem to 6,15 mld zł.

Spółka informowała wtedy, że w zamian za udziały w Metelem, Cyfrowy Polsat wyemituje 243,93 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nowych akcji Cyfrowego Polsatu z ceną emisyjną 21,12 zł za jedną akcję (co może ulec zwiększeniu o 47,26 mln warrantów subskrypcyjnych, jeżeli EBOiR będzie uczestniczyć w transakcji). (PAP)

jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki