REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Cyberus Key - platforma do potwierdzania tożsamości jednym klikiem [Startup for Export]

2017-01-02 14:00
publikacja
2017-01-02 14:00
Cyberus Key - platforma do potwierdzania tożsamości jednym klikiem [Startup for Export]
Cyberus Key - platforma do potwierdzania tożsamości jednym klikiem [Startup for Export]
/ Bankier.tv

Prosta w obsłudze, a zarazem bezpieczna platforma do logowania i potwierdzania tożsamości jednym klikiem na smartfonie to pomysł na biznes Marka Ostafila. Cyberus Key, który może znaleźć zastosowanie w bankach, sklepach internetowych lub skrzynkach e-mail, był przedmiotem jego prezentacji przed inwestorami podczas kongresu impact'16 fintech/insurtech we Wrocławiu.

– Hasła się nie sprawdzają. Hasło to najsłabsze ogniwo bezpieczeństwa internetowego. Jest to złe rozwiązanie dla użytkowników i firm, a prawdziwy skarb dla hakerów. Do dziś skradziono ponad 2 miliardy tożsamości i haseł. Każdego roku kradzież haseł powoduje straty w wysokości 15 miliardów dolarów. Włamano się na konta trzech z pięciu osób, być może także na wasze. Niezależnie od tego, co sądzicie, ten problem dotyczy również was – przekonywał podczas sesji pitchingowej Startup for Export w ramach kongresu impact'16 fintech/insurtech we Wrocławiu Marek Ostafil z Cyberus Labs.

Ostafil zachęca do wyobrażenia sobie świata bez haseł, ataków typu man-in-the-middle i ataków phishingowych, gdzie logujemy się jednym kliknięciem w łatwy i bezpieczny sposób na urządzeniu przenośnym. Taki komfort miałby zapewnić Cyberus Key.

Jego pomysł na biznes to – jak zapewnia – rewolucyjna, prosta i bezpieczna platforma do logowania i potwierdzania tożsamości. Ma przysłużyć się sklepom internetowym, bankom czy kontom e-mail. – Oczywiście na rynku istnieją produkty konkurencyjne, lecz są one albo bezpieczne, albo proste – uprzedzał pytania Marek Ostafil. – Cyberus Key to rozwiązanie unikatowe, ponieważ wykorzystuje szyfr jednorazowy, którego nie da się złamać.

Bankier.pl to patron medialny impact'16 fintech/insurtech.

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~9873
"Ma przysłużyć się sklepom internetowym, bankom"
No to już wiemy o co kaman!

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki