REKLAMA

Globalna awaria serwisów. Nie działały eBay, Reddit i Twitch

2021-06-08 13:00, akt.2021-06-08 13:22
publikacja
2021-06-08 13:00
aktualizacja
2021-06-08 13:22
Globalna awaria serwisów. Nie działały eBay, Reddit i Twitch
Globalna awaria serwisów. Nie działały eBay, Reddit i Twitch
/ Financial Times

Szereg ważnych stron internetowych na całym świecie, w tym rządu brytyjskiego, padło we wtorek około południa z powodu awarii, która jednak została usunięta w ciągu godziny.

Problemy dotyczyły m.in. brytyjskich dzienników "Financial Times", "The Guardian" i "The Independent", amerykańskiego "New York Times" i agencji Bloomberg, francuskiego "Le Monde", a także m.in. portali Reddit, Fastly, Amazon Web Services, Twich czy eBay.

Problemy zgłaszali też użytkownicy Spotify i Twittera. Witryna "The New York Timesa" wyświetlała: "Fastly error: unknown". Bloomberg.com nie działał dla niektórych użytkowników.

Według ekspertów wygląda to na zorganizowany cyberatak.

Fastly, globalna sieć dostarczania treści online (CDN), poinformowała o awarii w całej swojej sieci, która wpływa na strony korzystające z jej platformy.

Jednak użytkownicy z niektórych krajów, m.in. z Polski, mogli cały czas wchodzić na te strony.

Na razie Fastly nie podała, co było przyczyną awarii. (PAP)

bjn/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (4)

dodaj komentarz
grab
Tak będą teraz wyglądały wojny. Zbyt duże zaufanie w niezawodność internetu.
ezpz
To tylko jeden z elementów współczesnych wojen, które już się toczą. Inne to wpływanie na info-sferę poprzez sianie propagandy w sposób jawny i ukryty, np. za pomocą trolli w sekcjach komentarzy, botów łapkujących, ale też za pomocą spersonalizowanych treści. Kolejnym elementem są ataki dywersyjne, sabotażowe na To tylko jeden z elementów współczesnych wojen, które już się toczą. Inne to wpływanie na info-sferę poprzez sianie propagandy w sposób jawny i ukryty, np. za pomocą trolli w sekcjach komentarzy, botów łapkujących, ale też za pomocą spersonalizowanych treści. Kolejnym elementem są ataki dywersyjne, sabotażowe na infrastrukturę krytyczną, zakłamane polityki historyczne i wiele innych domen działalności tajnych służb, które mają wrogi wobec nas charakter. Nie jestem ekspertem, zainteresowanym polecam posłuchać na YT m.in. dr Leszka Sykulskiego byłego doradcę Prezydenta RP ś.p. Lecha Kaczyńskiego.
uczen_manueli_g
https://www.nytimes.com/

Działa. O co chodzi?
uczen_manueli_g
https://www.nytimes.com/2021/06/07/us/politics/democrats-filibuster.html?action=click&module=Spotlight&pgtype=Homepage

W Białym Domu sekretarz prasowy Jen Psaki powiedziała dziennikarzom w poniedziałek, że Biden uważa, że ​​„musimy iść naprzód”, ale nie może powiedzieć, w jaki sposób zamierza to
https://www.nytimes.com/2021/06/07/us/politics/democrats-filibuster.html?action=click&module=Spotlight&pgtype=Homepage

W Białym Domu sekretarz prasowy Jen Psaki powiedziała dziennikarzom w poniedziałek, że Biden uważa, że ​​„musimy iść naprzód”, ale nie może powiedzieć, w jaki sposób zamierza to zrobić.


Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki